En Sıcak Konular

Memleket Partisi’nin İBB Başkan Adayı Mehmet Sevigen.

8 Şubat 2024 11:58 tsi
Memleket Partisi’nin İBB Başkan Adayı Mehmet Sevigen. Parti kulislerinden alınan bilgiye göre; üç aday sayısı tek bir isme döndü; Memleket Partisi’nin İBB Başkan Adayı Mehmet Sevigen.

Memleket Partisi’nde Mehmet Sevigen rüzgarı: İBB’den sonra sırada Aslı Baykal var 

31 Mart Yerel Seçimleri için Türkiye’nin birçok noktasında partiler adaylarını belirlerken, aday belirlemede geriden gelen partilerden Memleket Partisi, adaylığı konuşulan isimler üzerinden dikkat çekmeyi başarıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu’nun karşısına aday çıkaracağı kesin. Parti kulislerinden İBB adayının kim olduğuna dair çok önemli bilgiler geldi. Parti kulislerinden alınan bilgiye göre; üç aday sayısı tek bir isme döndü; Memleket Partisi’nin İBB Başkan Adayı Mehmet Sevigen.

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

Genel Başkan Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının olup olmayacağına yönelik bir soru üzerine “İstanbul’da üç aday adayımız var şu anda. Önümüzdeki hafta içinde MYK’mızda Parti Meclisi’mizde karar vereceğiz. Bir arkadaşımızı atayacağız. Mehmet Sevigen üç kişiden birisi” demişti. Bu açıklamasından sonra Parti Meclisi’nin tüm yetkiyi Muharrem İnce’ye devrettiği, adaylar konusunda son sözün Genel Başkan İnce’de olduğu öğrenildi. Parti kulislerinden yansıyanlara göre, geçen bir haftada Mehmet Sevigen ismi kesinleşti.

MEHMET SEVİGEN KESİNLEŞTİ!

Parti yönetiminden gelen bilgiye göre, Mehmet Sevigen ismi üzerinde bir tartışma ya da çatlak ses bulunmuyor. İBB için iddialı bir isim olarak öne çıkan Mehmet Sevigen için önemli tarih Cumartesi günü yapılacak yönetim toplantısı.

39 İLÇE İÇİN DE HAREKETE GEÇTİ

Henüz resmi olarak duyurulmasa da adaylığı üzerinde hiçbir tartışma bulunmayan Mehmet Sevigen, İstanbul’un 39 ilçesi için de çalışmaya ve yol arkadaşlarını belirlemeye başladı. Sevigen isminin resmiyet kazanmasının ardından İstanbul ilçeleri için de hamleler peş peşe gelecek.

ASLI BAYKAL DA GELİYOR

Parti kulislerinden sızan bir bilgi de Aslı Baykal hakkında. Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğini 2022 yılında sonlandıran Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal’ın Memleket Partisi’nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı ileri sürülmüştü. Mehmet Sevigen de Aslı Baykal iddiasını doğrulamış ve “Kendisiyle görüşeceğiz” demişti. Aslı Baykal ile ana konu başlıklarında anlaşıldı, Sevigen’in de Aslı Baykal’ı istediği öğrenildi.

MERSİN’İN RENGİ DEĞİŞECEK İDDİASI

Memleket Partisi’nde bir hareketlilik de Mersin özelinde yaşanıyor. Parti yönetimi, Mersin’de seçimin rengini değiştirecek bir hamle özelinde çalışıyor. Parti kulislerinden alınan bilgiye göre önümüzdeki hafta başında Mersin’le ilgili yapılacak hamle kamuoyuna duyurulacak.Bu haber 216 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,669 µs