En Sıcak Konular

''Zihin hackleme'' tekniğinin sırları

30 Ocak 2024 11:47 tsi
''Zihin hackleme'' tekniğinin sırları Psikoloji ve mentalizm alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Klinik Psikolog Dr. Volkan Uçak, bir psikolojik manipülasyon ve ikna tekniği olan "zihin hackleme" tekniğinin sırlarını paylaştı.

Ünlü psikolog Volkan Uçak, "zihin hackleme" tekniğinin sırlarını anlattı

Sigarayı bırakmak artık çok kolay Dr. Volkan Uçak, zihinsel manipülasyon teknikleri arasında çok rağbet gören "zihin hackleme" tekniği ile ilgili sırları paylaştı.

Psikoloji ve mentalizm alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Klinik Psikolog Dr. Volkan Uçak, bir psikolojik manipülasyon ve ikna tekniği olan "zihin hackleme" tekniğinin sırlarını paylaştı. Uçak, "Zihin hackleme ile insan zihnini derinlemesine tanıyabilir, manipüle ya da ikna edebilirsiniz. Bağımlılık ya da anksiyete problemlerinizi aşmak için oldukça faydalı bir tekniktir." ifadelerini kullandı.

Zihin hackleme tekniğinin insan ilişkilerini geliştirme açısından da önemli bir araç olabileceğini söyleyen Uçak, "Hem sizi manipüle etmeye çalışan insanların kurbanı olmaktan kaçabilir hem de insan ilişkilerinizi daha olumlu bir noktaya çekmek için kullanabilirsiniz." dedi. Uçak ayrıca, zihin hackleme tekniğinin iş yaşamında başarılı olmak için de kullanılabileceğini açıkladı.

Birçok bağımlılık bu yöntemle geride bırakılabilir

Dr. Volkan Uçak, sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıkların zihin hackleme tekniği ile geride bırakılabileceğini söyledi. Özellikle sigara bağımlılarının bu tekniğe çok rağbet gösterdiğini belirten Uçak, "Zihin hackleme tekniği, sigara bağımlısı kişilere uygulandığında yüksek başarı oranına sahip bir teknik." dedi.

Volkan Uçak, bu tekniğin telefon veya bilgisayar bağımlılığında da etkili olduğunu ifade etti. Sağlıklı bir psikolojiye sahip olmak için özellikle ciddi zararlar verebilecek bağımlılıkların aşılması gerektiğini söyleyen Uçak, zihin hackleme tekniğinin kolay bir şekilde öğrenilerek kişiler tarafından kendilerine de uygulanabileceğini söyledi.

Zihin hackleme, başarılı bir kariyer ve sosyal hayata giden yolu açabilir

İş hayatında karşılaşılan stres ve rekabet ortamının, kişilerin psikolojik problemler yaşamasının önünü açtığını söyleyen Volkan Uçak, iş hayatında ve sosyal hayatta karşılaşılan manipülatif kişileri daha iyi ayırt edebilmek ve onlara karşı daha güçlü bir savunma mekanizması geliştirebilmek için zihin hackleme tekniğinin kullanılabileceğini belirtti. Uçak, "Başarılı bir kariyer ve sosyal hayat kurmak isteyen kişilerin hem karşılarındaki insanların yaptığı manipülatif davranışları ya da kullandığı manipülatif cümleleri anlayıp daha güçlü bir savunma geliştirmek hem de kendi ikna edicilik seviyenizi artırarak daha güçlü sosyal ilişkilere sahip olmak zihin hackleme tekniğiyle mümkündür." dedi.

Zihin hackleme tekniğinin size karşı kullanıldığını anlamanın oldukça zor olduğunu da ekleyen Uçak, "Zihin hackleme size karşı kullanıldığında anlayamayabilirsiniz fakat çok basit yöntemleri öğrenerek buna karşı savunma geliştirmeniz oldukça mümkün." ifadelerini kullandı.Bu haber 318 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,363 µs