En Sıcak Konular

Tunç Başaran’ın hayatı belgesel film oluyor

9 Haziran 2023 15:34 tsi
Tunç Başaran’ın hayatı belgesel film oluyor Türk Sineması'nın kült filmleri arasında yer alan "Uçurtmayı Vurmasınlar" ve "Piano Piano Bacaksız" gibi yapımların yönetmeni ve senaristi Tunç Başaran'ın hayatı, Bandırma Belediyesi'nin katkılarıyla belgesel film haline getiriliyor.

 TUNÇ BAŞARAN'IN HAYATI BELGESEL FİLM OLUYOR

Türk Sineması'nın kült filmleri arasında yer alan "Uçurtmayı Vurmasınlar" ve "Piano Piano Bacaksız" gibi yapımların yönetmeni ve senaristi Tunç Başaran'ın hayatı, Bandırma Belediyesi'nin katkılarıyla belgesel film haline getiriliyor.

Altın Koza, Altın Portakal ve Sadri Alışık Sinema Onur Ödüllerinin sahibi, Yeşilçam’ın unutulmaz Yönetmeni Tunç Başaran’ın hayatı belgesel film oluyor. Tunç Başaran’ın filmlerinde vurguladığı sevgi temasına uygun olarak, “Ölümsüz Olan Sevgidir,” adını taşıyacak olan belgesel, ünlü yönetmenin özel hayatına ve kariyerine odaklanacak.

Belgesel ağırlıklı olarak Tunç Başaran’ın arkadaşları, dostları ve ailesiyle yapılan röportajlardan oluşacak. Bandırma Belediyesi’nin en büyük paydaşlarından biri olduğu belgeselin çekimlerine Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da konuk oldu. Tunç Başaran Kültür Merkezi’nde devam eden çekimlere katılan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, burada ünlü yönetmenin kardeşi Meriç Başaran, belgeselin yönetmenleri Zeynep Bayraktutan ve Gökhan Kasapoğlu ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, kameraların önünde Tunç Başaran ile olan tanışma hikayesini ve anılarını anlatırken ünlü yönetmenin hatırasını yaşatacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Belgesel, Bandırma’da ve İstanbul’da yapılması planlanan ilk gösterimlerin ardından TRT tarafından TRT Belgesel’de de yayınlanacak.


Bu haber 472 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,073 µs