En Sıcak Konular

Karaca: ''İlkelerle Projelerle Çözümlerle Geliyoruz''

16 Nisan 2023 15:55 tsi
Karaca: ''İlkelerle Projelerle Çözümlerle Geliyoruz'' CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “mutfaklardaki yangını söndürecek olan, yoksulluğu bitirecek olan, etten sütten temel gıdadan yoksun kalan çocukların yatağa aç gitmemesini sağlayacak olan iktidar Millet İttifakı” dedi.

 İLKELERLE, PROJELERLE, ÇÖZÜMLERLE GELİYORUZ

TÜRKİYE ÜRETECEK, KRİZİN FATURASINI MİLLET ÖDEMEYECEK

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DENİZLİ MİLLETVEKİLİ GÜLİZAR BİÇER KARACA’DAN “SANA SÖZ” ÇALIŞMALARI

Denizli’nin ilçelerinde ve köylerinde iftar buluşmalarından mahalle toplantılarına aralıksız saha çalışmalarını sürdüren, çiftçiden emekliye, sanayiciden memura toplumun farklı kesimleriyle buluşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “mutfaklardaki yangını söndürecek olan, yoksulluğu bitirecek olan, etten sütten temel gıdadan yoksun kalan çocukların yatağa aç gitmemesini sağlayacak olan iktidar Millet İttifakı” dedi. 

İLKELERLE STRATEJİLERLE, ÇÖZÜMLERLE GELİYORU

“Türkiye işsizlik, yüksek enflasyon ve açlık sınırının altında zorunlu bir yaşam üçgenine sıkıştırıldı. Biz bu derin yoksulluktan, AKP’nin yarattığı yıkım ve ekonomik buhrandan vatandaşlarımızı çıkarmak için üretim odaklı bir strateji ve liyakatlı ekonomi kadrolarıyla tüm Türkiye’nin zenginleşmesi, işsizliğin sona ermesi, istihdamın artması ve istikrarlı büyümenin sağlanması için ilkeli planlarımızla ve millet için reçeteyle geliyoruz.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 10 yılda zenginliğe nasıl kavuşacağını, kaynakların nasıl adaletle dağıtılacağını anlattığı 6 temel ilkesine atıfla bu çürümüş düzene son vereceklerini her fırsatta ve platformda anlatmaya devam edeceklerini söyledi. 

REÇETE NET: TÜM TÜRKİYE’YE ÜRETİM ÜSLER

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Türkiye genelinde büyük bir üretim hareketi başlatacaklarını ifade etti: “Türkiye’yi kapsayacak, 9 Özel Ekonomi Bölgesi, 17 tarım ve hayvancılık merkezi ve 50 üretim üssü kuracağız. İktidarımızın ilk üç ayında gerekli yasal düzenlemeleri yaparak hemen temelleri atacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı gibi bu ekonomi bölgeleri, 6 temel prensiple çalışacak.” 

1- Maliyet; toplam maliyet liderliği. Türkiye, bir ucuz iş gücü pazarı asla olmayacak. 
2- Odaklanma; belirli alanlara odaklanarak uzmanlaşacağız.
3- Farklılaşma; farklılaşma, pazarda ayrışan ürünler üreterek farklılaşacağız. 
4- İnovasyon; yani yenilikçilik. 
5- Sermaye güvenliği; bölgelerde güçlü, güvenli ve ulaşılabilir sermaye altyapısı hazır olacak. 
6- Hukuk; yani hukuki güvence. 

YOKSUL HANELERE GELİR DESTEĞ

“Aşırı yoksulluğu sıfırlamayı, hiçbir vatandaşımızı geride bırakmamaya söz veriyoruz” diyen Gülizar Biçer Karaca, “Geliri belirli düzeyin altındaki ailelere gelirlerini insan onuruna yaraşır bir yaşam sağlayacak seviyeye yükseltmek amacıyla Devlet tarafından aile bazında, hak temelli, arz odaklı ve kurumsallaşmış bir yapıda “Gelir Desteği” sağlayacağız. Yoksul ailelerde yenidoğan bebeklere 1 yıl boyunca başta; süt ve bebek maması olmak üzere gıda desteği vereceğiz. Devlet okullarında öürencilere ücretsiz öğle yemeği, süt su vereceğiz. Beslenme hakkından yoksun çocuk kalmayacak.”
Bu haber 428 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,765 µs