En Sıcak Konular

Malumun İlamı: Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı

7 Mart 2023 03:03 tsi
Malumun İlamı: Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 3 Mart cuma günü yaptığı sert açıklama ile karşı çıkmasına rağmen Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 3 Mart cuma günü yaptığı sert açıklama ile karşı çıkmasına rağmen Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  adayı oldu.

Meral Akşener'in son anda katılması ile Saadet Partisi Genel Merkezi'nde  5 saat süren toplantının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal dışarıya çıkarak, Parti binası önünde toplanan partilileri selamladılar.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu; "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizim cumhurbaşkanı adayımızdır. Bu görevin hayırlı olmasını diliyor, seçimlerin ardından da kendisine başarılar temennisinde bulunuyorum" diyerek Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını açıklamış oldu.

Temel Karamollaoğlu'nun mikrofonu uzattığı  Kılıçdaroğlu da konuşmasında, "Yunus Emre, 'bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz' der. Biz Yunus Emre'nin sözünden aldığımız ilhamla Türkiye'nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık. Bu sofra Halil İbrahim sofrasıdır. Halil İbrahim sofrası komşusu açken tok yatmamaktır. Halil İbrahim sofrası tek bir çocuğun dahi yatağa aç girmemesidir. Halil İbrahim sofrası zulmün sona ermesi, hakkın, hukukun ve adaletin hakim kılınması demektir. Bizim soframız barışın ve kardeşliğin sofrasıdır. En büyük gayemiz Türkiye'yi bereketli, huzurlu ve neşeli günlere taşımaktır. Allah'ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız'' ifadelerine yer verdi.

Bu haber 646 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  12,807 µs