En Sıcak Konular

''Muharrem İnce Mansur Yavaş’ı aday gösterdiğimizi biliyordu''

6 Mart 2023 13:57 tsi
''Muharrem İnce Mansur Yavaş’ı aday gösterdiğimizi biliyordu'' Zafer Partisi Sözcüsü Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

''MUHARREM İNCE, MANSUR YAVAŞ’I ADAY GÖSTERDİĞİMİZİ BİLİYORDU''

Zafer Partisi Sözcüsü Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu: “Hükümet, Suriye’nin kuzeyinde bedava evler yaparken, her şeyini kaybetmiş vatandaşımıza, kredi ile konut edindirmeyi planlamaktadır. Bu ne çelişkidir. Yapılan bağış kampanyaları şeffaf bir şekilde ortaya konmalıdır. Buradan milletimize tekrar seslenmek isteriz ki; yardımlarımız devam etmeli ve orada ki vatandaşlarımızın eksiklerine ve hayatlarının devamına destek olalım.”

Sığınmacılara ücretsiz, Türk vatandaşına ücretli

Göç İdaresi Başkanlığı’ndan, sıkıntılı günlerde özellikle sığınmacıları kan vermeye yönlendirilip, bunun da fotoğraflarla tespit edilmesini istemek, terminal ve havaalanlarında, sosyal patlamaya sebep olacak şekilde, yüz binlerce sığınmacının ücretsiz olarak yol paralarının karşılanması, ancak Türk vatandaşlarından ücret talep edilmesi, gerçekten anlaşılması çok güç bir durum olup, bu konuda sorumluların kanun önünde hesap vermelerinin takipçisi olacağız.

Türk milletinin hassasiyetlerini ve nabzını tutarak, yaklaşık bir yıl önce Sayın Mansur Yavaş’ı, Cumhurbaşkanı adayı olarak gördüğümüzü beyan ettik. Bugünkü siyasi kaosta bile Mansur Yavaş’ın adının hala geçiyor olması bu beyanımızda ne kadar gerçekçi ve haklı olduğumuzu da ortaya koymuştur. Dolayısıyla son dakikaya kadar Mansur Yavaş’ın arkasında olduğumuzu söylemek bizim vatansever, tutarlı ve Türk siyasetini okuyan politikalarımızdan kaynaklanmaktadır.

Muharrem İnce, Mansur Yavaş’ı aday gösterdiğimizi biliyordu

Muharrem İnce ile 4’lü ittifak görüşmelerimizin olduğu herkesçe bilinmekteydi. Kendisi de baştan beri Mansur Yavaş’ı aday gösterdiğimizi ve onun arkasında durduğumuzu da biliyordu. Mansur Yavaş’ın aday gösterilmesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin iç işlerine karışmak değil, Türk milletinde karşılık bulan bir isim olmasındandır. Nitekim 6’lı Masa tarafından hem milliyetçi kesime hitap etmesi hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir belediye başkanı olması sıfatıyla kabul görecek bir isimdi. Bundan sonrası zaten Sayın Mansur Yavaş’ın kendi bileceği bir konudur.

Seçimler yaklaşırken; Sayın Cumhurbaşkanın bir daha aday olamayacağını, ithal seçmen konusunda Yüksek Seçim Kurulunun son derece titiz bir çalışma yapması gerektiğini, parmaklarda mavi mürekkep uygulamasının, mükerrer oyları önlemesi amacıyla seçim güvenliği açısından, tüm partilerinde desteklemesi gereken bir konu olduğunu, Kamuoyuyla paylaşırız.Bu haber 380 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,614 µs