En Sıcak Konular

Seçime doğru giderken 6'lı masa dağıldı mı?

3 Mart 2023 16:10 tsi
Seçime doğru giderken 6'lı masa dağıldı mı? Millet İttifakı'nın dün gerçekleştirdiği adaylık görüşmesinde, 5 liderin Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermesi ve Kılıçdaroğlu'nun da adaylıkta diretmesi, Meral Akşener'le iplerin gerilmesine sebep olmuştu.

Seçime doğru giderken 6'lı masa dağıldı.

Millet İttifakı'nın dün gerçekleştirdiği adaylık görüşmesinde, 5 liderin Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermesi ve Kılıçdaroğlu'nun da adaylıkta diretmesi, Meral Akşener'le iplerin gerilmesine sebep olmuştu.

Bu gelişme üzerine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin Genel İdare Kurulu'nu (GİK) topladı. Parti kurmaylarıyla  yaptığı toplantı sonunda Meral Akşener açıklamalarda bulundu.

İşte Akşener'in 6 li masadan ayrıldıklarını  duyurduğu o konuşmadan bazı bölümler:

"Geçtiğimiz sene, memleketimizin geleceğini düşünerek çok önemli bir adım attık. Dün gerçekleşen toplantıda nihayet ortak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını beyan ettiler. Tüm kamuoyu araştırmalarında Erdoğan'a karşı açık ara kazandığını gördüğümüz 2 ismi beyan ettik. Bu isimler Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu. Maalesef bu görüş ve önerilerimiz reddedildi. 6'lı masanın son toplantısında bir anlayışa varıldı. Anlamış olduk ki kişisel ajandalar uğruna, milletin kazandığı bir hakikate tercih edildi. Aziz milletim, biz İyi Parti'yi bunun için kurmadık. Kurulduğumuz günden beri önce ben, önce İyi Parti demedik. Yeri geldi parti çıkarlarımızı göz ardı edip, milletimizi için feragat ettik.
Hakarete uğradık, dişimizi sıktık. Linç edildik yıkılmadık. Ancak ne yazık ki olmadı, olamadı. Geldiğimiz son noktada 6'lı masada millet iradesini kararlarına yansıtmaktan vazgeçmiştir. Ortak akıl platformu olmaktan çıkmış. Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz."


Bu haber 451 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  20,325 µs