En Sıcak Konular

İşletmelerde ve Sanayide Tasarruflu Isıtma İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

27 Şubat 2023 15:15 tsi
İşletmelerde ve Sanayide Tasarruflu Isıtma İçin İzlenmesi Gereken Adımlar İşletmelerde ve endüstriyel tesislerde ki ısıtma sistemlerinin; keşif süreci, seçimi ve yönetimi esnasında yapılan hatalar, enerji kayıplarına; artan enerji tüketimi ise faturaların yükselmesine sebep oluyor.

İşletmelerde ve Sanayide Tasarruflu Isıtma İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

İşletmelerde ve endüstriyel tesislerde ki ısıtma sistemlerinin; keşif süreci, seçimi ve yönetimi esnasında yapılan hatalar, enerji kayıplarına; artan enerji tüketimi ise faturaların yükselmesine neden oluyor.

Isıtma sektörünün lider firması Çukurova Isı, işletmelerde ve sanayide tasarruflu ısıtma için izlenmesi gereken adımları paylaştı.

Yüzde 65’lere varan oranlarda tasarruf

Enerji tüketiminin yoğun olduğu işletmeler ve endüstriyel tesisler, enerji kaynaklarını en efektif şekilde kullanmayı hedefliyor. Bu noktada ısıtma sistemleri, alınan tasarruf önlemleri kapsamında ilk sıralarda değerlendiriliyor. Çünkü işletmeler, yüksek enerji tasarrufu sağlayan çözümler ile ısıtma giderlerinden yüzde 65’lere varan oranlarda tasarruf sağlayabiliyor.

“İşletmelerde ısıtmadan kaynaklı enerji giderlerini düşürmek için doğru ısıtma sistemini yani ürünü seçmek tek başına yeterli bir kriter değildir” diyen Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, doğru ürün seçimi kadar önemli diğer kriterlerin de doğru keşif ve projelendirme olduğuna dikkat çekiyor:

“İşletmelerde ve sanayide verimli ısıtma; doğru keşif, doğru projelendirme ve doğru sistem tercihi ile sağlanabilir. Kısacası sistem seçiminde ki mühendislik hesaplamaları, işin ehli mühendisler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde yatırımcılar, hem ilk yatırımda hem de işletmede zarara uğrayabilir.

“Yatırımcılara, hem ilk yatırımda hem de işletmede kazandırıyoruz”

Çukurova Isı olarak, 81 ili kapsayan bayi ağımız ile çözüm ortağı olduğumuz projelere; keşiften projelendirmeye, devreye almadan bakıma kadar oldukça kapsamlı olan hizmetleri tek elden sunuyoruz. Uzman mühendislerimiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen keşif çalışmalarında güncel tasarım yazılımımızı kullanıyoruz. Mühendislik hesaplamaları sonucunda seçilen radyant ısıtma sistemlerimiz ile yatırımcılara, hem ilk yatırımda hem de işletmede kazandırıyoruz.” dedi.

İşletmelerde ve endüstriyel tesislerdeki radyant ısıtıcıların devreye alındıktan sonraki yani kullanım sürecinin de doğru yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Osman Ünlü, şu açıklamalarda bulundu:

Periyodik Bakım = Yüksek Verim, Güvenlik ve Konfor

“Isıtma sistemlerinde ilk günkü performansı ve verimi sürdürülebilir kılmak, ileride sistemde yaşanabilecek arızaları erkenden tespit ederek, daha yüksek maliyetli arızaların önüne geçmek için periyodik bakımı ihmal etmemek gerekiyor. Yılda en az bir kere yapılan bakım sayesinde, konfor ve tasarruftan taviz vermeden ısınmak mümkün hale geliyor.

Çukurova Isı olarak geniş servis ağımız ile ekonomik fiyatlarla gerçekleştirdiğimiz periyodik bakımlar sayesinde iş ortaklarımıza uzun yıllar; yüksek verim, güvenlik ve konfor sunuyoruz. Bakım hizmetleri kapsamında radyant ısıtıcıların genel temizlikleri yapılıyor. Çünkü radyant ısıtıcıların bulundukları ortamdaki toz ve diğer kirleticiler zamanla cihaz içerisinde kirlenmeye ve mekanik aksamların aşınmasına neden oluyor. Bu durum ise cihazın orijinal ayarlarını bozarak; ,cihazın ısıtma performansını düşürüp, gaz tüketimini artırıyor. Bakım esnasında yapılan kontroller ve temizlik sayesinde cihazın ilk günkü verimde ve performansta çalışması sağlanıyor. Bu sayede doğalgaz tüketimi de azaltılmış oluyor.

Radyant ısıtma sistemlerinde yapılan bakım, sistemin emniyetli bir şekilde çalışması için de büyük önem taşıyor. Sistemde, gaz kaçağı kontrolleri yapılarak, can ve mal güvenliği sağlanıyor” diyerek sözlerini tamamladı.Bu haber 34 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,106 µs