En Sıcak Konular

Ümit Özdağ: ''Suriyelileri devletimize ortak olarak almadık''

11 Ocak 2023 23:53 tsi
Ümit Özdağ: ''Suriyelileri devletimize ortak olarak almadık'' Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Zeytinburnu’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

ARAPÇA TABELA ASILMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Zeytinburnu’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Prof. Dr. Ümit Özdağ: “Bugün, Zeytinburnu’ndayız. Zeytinburnu uzun yıllar özellikle Doğu Türkistan’dan gelen Uygur kardeşlerimizin öncelikle yerleştiği ilçelerin başında geliyordu. Burada çok güzel harmoni oluşmuştu. Ancak daha sonra son 10 senede başlayan ve Afganistan, Suriye başta olmak üzere iç savaştan geçen iki ülkeden gelen, kontrolsüz şekilde İstanbul ve Zeytinburnu’na gerçekleşen göç ile İstanbul’da Türkiye’de olduğu gibi Zeytinburnu’nda da bütün dengelerin bozulduğunu gördük.”

“Vatandaşlık satarsanız gayrimenkul ile birlikte kontrolsüz şekilde artar ve nitekim artık Zeytinburnu’nda, Türkiye’de, İstanbul’da kontrolsüz şekilde bir artış olduğunu görüyoruz. İstanbullular, Zeytinburnu’nda yaşan yurttaşlarımız artık kiraları karşılayamadıkları için ev satın alamadıkları için memleketlerine dönmeye veya şehir dışına yönelmeye başladılar.”

Böyle bir rezalet olmaz

“Şimdi, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bir talimat vermiş, bütün sağlık ocaklarına Türkçe levhaların yanına Arapçasının da yazılmasını istemiş. Böyle bir rezalet olmaz. 40 yıldan fazla bir zamandır Almanya’da Türk işçileri gittiler, Alman ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Milyonlarca Türk var. Hiçbir Alman hastanesinde Türkçe yazı göremezsiniz.”

Suriyelileri devletimize ortak olarak almadık

“Biz, Suriyelileri Türkiye’ye geçici bir süre misafir olarak aldık. Devletimize ortak olarak almadık. Bu yapılan terbiyesizliktir. Bu yapılan Türk milletinin hukukuna da saldırıdır. Biz, Zafer Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana Türk milletine bu yükün taşınamayacağını ve hepsini bir sene içerisinde geri yollayacağımızı söylüyoruz. Herkesin vatanına geri yollanacağını söylüyoruz.”

Türkiye’ye gelen yükte hafif pahada ağır olan şey; uyuşturucu

“Vatandaşlarımız metrobüste oturacak yer bulamıyorlar. Kızlarımız üniversiteden yurtlarına gelmek istedikleri zaman 300 metre mesafeyi yürüyemiyorlar. Uyuşturucu aldı başını gitti. Afganistan’dan, Suriye’den Türkiye’ye gelen yükte hafif pahada ağır olan şey; uyuşturucu.”

Alışveriş edenlerin yüzde 60-70’inin yabancılar

“Zeytinburnu’nda Haziran 2023 sonrasında Zafer Turizm’in tek yönlü Şam ve Kabil seferlerinin başlayacağı ana duraklardan birisi olacak. Daha önce Zeytinburnu’na birçok kez geldim en son gelişimde esnaf ziyareti sırasında görüm ki Türk halkı artık alışveriş yapamıyor. Neden? Çünkü ekonomik olarak takati kalmamış. Alışveriş edenlerin yüzde 60-70’inin yabancılar olduğunu söylediler.”Bu haber 292 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,583 µs