En Sıcak Konular

Akşener: ''Bu harami düzeni birlikte yıkacağız, az kaldı gidiyorlar''

2 Haziran 2022 18:51 tsi
Akşener: ''Bu harami düzeni birlikte yıkacağız, az kaldı gidiyorlar'' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur programı kapsamında Bucak ilçesindeki esnaf ziyareti öncesi vatandaşlara seslendi.

Akşener: ''Bu harami düzeni birlikte yıkacağız, az kaldı gidiyorlar''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur programı kapsamında Bucak ilçesindeki esnaf ziyareti öncesi vatandaşlara seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemcilerine ‘Sürtük’ demesine sert çıktı. Akşener, “Bir yemin ettin Sayın Erdoğan. Hepimizin Cumhurbaşkanı olacağına namusun üzerine yemin ettin. Bizim namusumuza haksız, hukuksuz yere iftira atan, el uzatan olduğu zaman, o eli kırmak üzere namusun üzerine yemin ettin. Ve o yemini bozdun." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur programı kapsamında Bucak ilçesindeki esnaf ziyareti öncesi vatandaşlara seslendi.

Akşener konuşması sırasında alandaki vatandaşlara mikrofon uzattı.

Bir kadının, Gezi eylemcilerine 'Sürtük' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki göstermesi üzerine Akşener, "Sayın Erdoğan duydun mu? Bu ablayı duydun mu? Sen Cumhurbaşkanısın. Bir yemin ettin Sayın Erdoğan. Hepimizin Cumhurbaşkanı olacağına namusun üzerine yemin ettin. Bizim namuslarımıza haksız, hukuksuz yere iftira atan, el uzatan olduğu zaman, o eli kırmak üzere namusun üzerine yemin ettin. Ve o yemini bozdun." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemininin ilk defa bozmadığına işaret eden Akşener, "O Cumhurbaşkanlığı yemininin her bir kelimesini bozdun. Her bir adımda bozdun. Ama üzülme ablacığım. Az kaldı, gidiyorlar. Bu harami düzeni birlikte yıkacağız. Az kaldı gidiyorlar. Şu gencin ahıyla gidiyorlar, senin ahınla gidiyorlar, siftah yapamayan esnafın ahıyla gidiyorlar, gebe ineğini ağlayarak kesime gönderen besicinin ahıyla gidiyorlar" şeklinde konuştu.

"Türkiye'yi açlığa ve kıtlığa mahkum ediyorsun Sayın Erdoğan" diyen Akşener, şöyle devam etti:

"Kanada çiftçisini, Rus çiftçisini, Ukrayna çiftçisini zengin etmekten doymadın mı Sayın Erdoğan? Bizim çiftçi terörist, bizim çiftçi vicdansız, bizim üreticilerimiz nankör, bizim kadınlarımız şükürsüz, bizim gençlerimiz vicdansız, hadi oradan be! Kadınlarımıza ise en son 'sürtük' dedin, 'çürük' dedin, 'çamur' dedin. Bu bir harami düzendir. Bu harami düzeni el ele vereceğiz ve alaşağı edeceğiz. Neyle edeceğiz, helal oylarımızla edeceğiz. Neyle edeceğiz, sandıkta. Neyle edeceğiz, demokrasi ile bunların tamamını göndereceğiz. O helal oylarınızı korumak da bizim için namus borcudur."

"Bir şeyler anlatacaktım ama ablam, benim vicdanımı da, kalbimi de, beynimi de yaktı. Ama namusları üzerine yemin edenler o yeminlerini unuttukları zaman hem dahilde hem hariçte ceza görürler. Bugün bir şey yapılamasa bile kalpte, vicdanda, ahirde ceza görürler. Bu ceza elbet vicdanlarımızda verilecektir. Eylemi ise sandıkta, helal oylarımızla bu arkadaşları o çok sevdikleri yandaşlarının yanına göndermektir."


Hibya Haber AjansıBu haber 55 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  12,141 µs