En Sıcak Konular

Yeniden Refah’tan Bakan Soylu ve Özdağ’a itidal çağrısı

9 Mayıs 2022 12:12 tsi
Yeniden Refah’tan Bakan Soylu ve Özdağ’a itidal çağrısı Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, yaptığı açıklamada tartışmalara neden olan mülteciler konusuna ve Soylu- Özdağ tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah’tan Bakan Soylu ve Özdağ’a itidal çağrısı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, yaptığı açıklamada tartışmalara neden olan mülteciler konusuna ve Soylu- Özdağ tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Av. Sakartepe, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tartışmasına ilişkin, ‘Bu üslup Türk siyasetine uygun düşmemiştir. Bu dilin ilerleyen süreçte ülkemiz için fayda vermeyeceği açıktır.  Tarafları Türk siyasetine uygun şekilde itidalli olmaya, aziz milletimizin kıymetli evlatlarını da her türlü provokasyona karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.” çağrısında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, yaptığı açıklamada tartışmalara neden olan mülteciler konusuna ve Soylu- Özdağ tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

En büyük yanlışımız Avrupa’ya ilerleyen göçü durdurmaktı

Hükümetin sığınmacı politikasında yaptığı en büyük yanlışın Avrupa’ya ilerleyen göç dalgasını kesmek olduğunu savunan Sakartepe, konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Öncelikle son günlerdeki muhalefet ve hükümet arasındaki gerilimleri ve sert üsluplu tartışmaları Yeniden Refah Partisi olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Bu kamplaşma ve kutuplaşma dili ülkemizi doğru bir yere götürmemekte ve fayda sağlamamaktadır. Aksine halkı ayrıştırarak ülkemizin huzurunu tehdit etmektedir. Türkiye 1951 yılında imzalanan Cenevre Sözleşmesi’ne diğer Avrupa ülkeleri ile birlikte taraf bir ülkedir. Sözleşmede imzası bulunan İtalya, Yunanistan, Almanya ve Fransa gibi ülkeler, taraf ülke olmalarına rağmen taahhütlerini yerine getirmemektedir. Yeniden Refah Partisi olarak elbette mültecilerin mağdur edilmemesini destekliyoruz. Ancak bugün mültecilerin nihai hedefinin Avrupa’ya ulaşmak iken, mevcut hükümetin göç dalgasını ülkemiz üzerinde sonlandırması büyük bir milli güvenlik meselesini ortaya çıkarmıştır. Günümüzde savaş yöntemlerinin değiştiği kamuoyunun malumudur. Artık psikolojik ve ekolojik savaşlar vardır. Şu an da ülkemizin barışı, huzuru ve istikrarı demografik savaş yöntemiyle tehdit edilmektedir. Elbette ki bu savaşlar ilk değildir ve son olmayacaktır. Bu noktada artık hükümetin göç ve unsurlarını ülkemiz adına tehdit olarak algılayıp bu meseleyi bir milli güvenlik meselesi olarak görmesi ve buna göre çözüm üretmesi gerekmektedir. Mültecilerin bir an evvel güvenliklerinin sağlanıp kendi vatanlarında ikametlerinin sağlanmasını, hem ülkemiz hem de mülteciler için en sağlıklı çözüm olarak görmekteyiz. Devlet yetkililerimizden bu sorunun çözümüne yönelik somut adımları ivedilikle atmasını bekliyoruz. Ancak bu konu özelinde ülkemizde bir iç karışıklığa neden olabilecek her türlü tahrik ve provokasyona karşı vatandaşlarımızı itidalli olmaya davet ediyoruz.”

Soylu ve Özdağ’a itidal çağrısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ kavgasının değerlendiren Sakartepe bu dilin Türk siyasetine yakışmadığını belirterek, “Siyaset mekanizması vatanımıza ve milletimize hizmet etmenin en önemli argümanıdır. Bizler siyaseti bir tercih değil, millete hizmet için bir zorunluluk olarak görüyoruz. Bu dili ve bu tavrı memleket evlatlarına örnek göstermemiz mümkün değildir. Dolayısıyla siyasetin bu kamplaşma ve kutuplaşma dilinden acilen kurtulması gerekmektedir. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun ve Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ’ın bu üslup ile karşı karşıya gelmeleri Türk siyasetine uygun düşmemiştir. Bu dilin ilerleyen süreçte ülkemiz için fayda vermeyeceği açıktır.  Tarafları Türk siyasetine uygun şekilde itidalli olmaya, aziz milletimizin kıymetli evlatlarını da her türlü provokasyona karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.” Çağrısında bulundu.


Hibya Haber AjansıBu haber 49 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,398 µs