En Sıcak Konular

Bugün Nereye Gidelim, Türkiye’nin trend balayı rotalarını açıkladı

19 Nisan 2022 18:41 tsi
Bugün Nereye Gidelim, Türkiye’nin trend balayı rotalarını açıkladı Yaz ayları yaklaşırken, evlilik kurumuna adım atmayı planlayan çiftler, tatil rotalarını şimdiden çizmeye başlıyor.

 Bugün Nereye Gidelim, Türkiye’nin trend balayı rotalarını açıkladı

Yaz aylarının yaklaşmasıyla evlilik sezonu da hareketleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre, 2020’de yaklaşık 489 bin çift evlenirken, 2021 ise %14,92’lik artışla 562 bin çiftin evlenmesi, pandemi öncesinin rakamlarının yakalandığını gösteriyor. Pandemi koşullarının hafiflemesinin ardından bu yıl daha da artması beklenen evlilik planları, balayı rotalarının da şimdiden çizilmesini sağlıyor. Seyahat acentesi Bugün Nereye Gidelim’in Kurucusu İlker Kulaksız, konuya dair şu değerlendirmede bulunuyor: “Evlilik sezonunun açılmasıyla, yoğun hazırlık döneminin ardından birçok çiftin dinlenme ihtiyacı artıyor ve doğayla iç içe bir tatil arzuluyorlar. Bu yüzden hem deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabilecekleri, hem de dinlenebilecekleri sakin bir mekan arayışına giriyorlar. Pandemi sonrasında bungalov gibi farklı alternatifler de dikkat çekiyor.”

Doğaseverlerin tercihi Muğla

Balayı tarihlerine göre rotaların da farklılık gösterdiğini söyleyen İlker Kulaksız, “2015’ten bu yana kaydettiğimiz bilgilere göre, tarih gibi çiftlerin tercihleri de destinasyonu belirlemede önemli bir rol oynuyor. Doğayla iç içe olurken, sezon hareketliliğini de kaçırmak isteyemeyenler, en çok Muğla’daki Dalaman, Faralya, Yediburunlar, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’i tercih ediyor. Bu bölgeler çiftlere hem eğlenceli hem de deniz aktivitelerini bir arada sunmanın yanı sıra, mekan seçimi için de otel, kiralık bungalov ve villa gibi çok çeşitli alternatifler de içeriyor” dedi.

Turistik gezi yapmak isteyen çiftler Akdenize gidiyor

Balayını hareketli ve dolu dolu geçirmek isteyen çiftler için ilk sırada İzmir’in tercih sebebi olduğunu aktaran İlker Kulaksız, “İzmir, Ege’nin en hareketli ve alternatifin en bol olduğu destinasyonlar arasında yer alıyor. Özellikle gece hayatına önem verenlerin ilk tercihi İzmir’de Çeşme ve Alaçatı olurken, turistik gezi yapmak isteyenler de Akdeniz Bölgesi’ni  tercih ediyor. Bu yönden baktığımızda Antalya’da birbirinden güzel ve keşfedilmemiş mekanlar mevcut. Örneğin Kaş, Kalkan bölgesinde bulunan Kaputaj Plajı, denizin rengi ve sahilin temizliğiyle ziyaretçileri büyülüyor. Kemer ve Belek gibi bölgeler de turizmin oldukça canlı olduğu ve ziyaretçilerinin konforuna önem gösteren işletmelerin yoğun olduğu bölgeler arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Konsept tatilin adresi Kapadokya oldu

Konsept bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin Kapadokya’yı tercih ettiğini söyleyen Bugün Nereye Gidelim Kurucusu İlker Kulaksız, “Geniş bir görsel deneyim sunan Kapadokya, sona ermeyen bir keşif yolculuğuna kapı aralıyor ve bölgenin turizmdeki etki ve çekiciliği giderek artıyor” diyerek sözlerine şu ifadelerle devam etti: “2015’ten bu yana takipçilerimize hayal ettikleri tatil rotalarını çiziyoruz. Adil, şeffaf ve dürüst unsurları önceleyerek 2020’de hizmete sunduğumuz platformumuzla seçenek havuzumuzu büyütmeye devam edeceğiz.”Bu haber 1,045 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,650 µs