En Sıcak Konular

AZAL, Seyahat Acenteleri İçin İstanbul’da Bir Sunum Gerçekleştirdi

16 Mart 2022 18:14 tsi
AZAL, Seyahat Acenteleri İçin İstanbul’da Bir Sunum Gerçekleştirdi Azerbaycan Havayolları (AZAL) ile Türkiye'deki seyahat acenteleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için, yeni fırsatlar ve iş potansiyelleri üzerine, İstanbul'da bir sunum gerçekleştirildi.

AZAL, Seyahat Acenteleri İçin İstanbul’da Bir Sunum Gerçekleştirdi

Bugün, Azerbaycan Havayolları (AZAL) ile Türkiye'deki seyahat acenteleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için, yeni fırsatlar ve iş potansiyelleri üzerine, İstanbul'da bir sunum gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Havayolunun Türkiye'deki satış faaliyetleri odak noktası oldu. Toplantıda, Covid-19 salgını süresince uçuş operasyonlarına ilişkin faaliyetler de ele alındı.
 

Etkinlik, dünyanın önde gelen Havayolu ve Turizm yönetim şirketi AVIAREPS’in Türkiye ofisi tarafından düzenlendi.

“Azerbaycan Havayolları” Pazarlama ve Üretim Direktörü Fuad Yusifov, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki uluslararası ilişkilerin, kardeşçe olmasının yanı sıra, stratejik öneme de sahip olduğunu vurguladı.

Turizm Uzmanı Arzu Guliyeva, Turizm alanındaki sınırsız potansiyellere dikkat çekerek ülkenin turizm potansiyeli üzerine bir sunum yaptı.
 
Etkinlik çerçevesinde, AZAL'ın Asya ve Ortadoğu Uçuş Ağı Sorumlusu Elvin Raziyev, bir sunum yaptı. Türkiye'nin, Azerbaycan'a ve Azerbaycan'dan gerçekleşen uçuşların sayısı bakımından lider ülke olduğunu ifade etti.
 
İstanbul, Azerbaycan Havayolları'nın güzergah ağında en çok bağlantıya sahip olan şehir. Hem “Azerbaycan Havayolları” ile İstanbul'daki yeni havalimanına hem de düşük maliyetli “Buta Havayolları” ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na uçuşlar mevcut.
 
Bir diğer önemli nokta ise, Azerbaycan ve Türkiye vatandaşlarının, sadece biyometrik kimlik kartları ile iki ülke arasında rahatlıkla seyahat edebiliyor olması. Seyahat kolaylığı, iki ülke arasında daha fazla yolcu trafiği olmasının önünü açan etkili bir unsur.
 
Azerbaycan ve Türkiye'den her yıl binlerce turist iki ülke arasında seyahat ediyor ve pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalar kaldırıldıkça bu rakam artmaya devam edecektir.


Bu haber 568 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,653 µs