En Sıcak Konular

MERAL AKŞENER'DEN MANSUR YAVAŞ'A ZİYARET

14 Ocak 2022 14:50 tsi
MERAL AKŞENER'DEN MANSUR YAVAŞ'A ZİYARET İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. İYİ Parti Lideri ziyaret sonrası kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’ı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. İYİ Parti Lideri ziyaret sonrası kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.


Kendisini dün ziyaret eden halk otobüsü ve minibüsçü esnafının talepleri ile yaşadıkları sıkıntıları iletmek için Yavaş’ı ziyaret ettiğini belirten Akşener, “Hem konuları ilettim hem de Ankara’ya dair yaptıklarına ve yapacaklarına dair çok güzel hizmetler öğrendik. Huzurunuzda kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Genel Başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler”

HDP’li Milletvekili Semra Güzel’in bir teröristle fotoğrafının çıkması üzerine, İYİ Parti’nin bu durum karşısında sessiz kaldığına yönelik eleştirilere yanıt veren Akşener, “AKP yöneticilerinin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğine dair söylemleri çok ilginç. Muhtemelen şuur altlarındaki Sayın Erdoğan'a genel başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler.” ifadesini kullandı.

“Açılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız”

“2014'te 2013'te 2012'de 2011'de açılım-saçılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız.” diyen Akşener, “Bize o dönemde AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ve arkadaşları "Kandan, ölümden besleniyorlar. Analar ağlamasın" deyip tahkir eden, taciz eden bir dili kullanmışlardı. 2010 yılında üniversitede hoca iken, bir Kürt öğrencim, o meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahcup olmasın, üzülmesin, sıkılmasınlar diye Türk bayrağının ve Atatürk'ün resminin çıkarıldığını ağlayarak bana bildirmişti. Ve ben bunu Meclis'te devrin Adalet Bakanı'na sormuştum. “ şeklinde konuştu.

“Fezlekeye evet oyu vereceğiz”

Güzel’e yönelik fezlekenin Meclis’e gelmesi durumunda İYİ Partili milletvekillerinin “Evet” oyu vereceğini ifade eden Akşener, “İYİ Parti'nin terör, teröre yataklık, terörle iltisak ve irtibat gibi konularda tavrı açık ve nettir. Bunda sorunumuz yok. Umarım rahatlamışlardır ama Türk bayrağını ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasetçiler, Oslo'da PKK'ya yalvar yakar bizim bürokratlarımızı gönderen ve AKP Genel Başkanı o günün Başbakanı Sayın Erdoğan "Talimatı ben verdim" demişti. Dün olumlu görülen bütün işler bugün olumsuz ise o zaman bu talimatları verenlerin de her birinin fezlekesi olması gerekiyor. Biz o fezlekelere de evet oyu vereceğiz. Onlar bu fezlekeleri getirmezlerse, biz iktidar olacağız ve bu fezlekeleri biz getireceğiz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın “Edirne’deki İmralı’dakine hesap verecek” açıklaması: “Bu da fezleke konusu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Edirne'deki, en büyük hesabı İmralı'dakine verecek. Onların da kendi içlerinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar" şeklindeki sözleri hatırlatılan Akşener, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, hukuki olarak ne olarak ne bittiğini anlatmakla ve takip etmekle görevli. Türkiye'nin güvenliğinden sorumlu Sayın Erdoğan, mektup arkadaşı Abdullah Öcalan ile Selahattin Demirtaş arasındaki bir hesaplaşmayı söyleyebiliyor. En hafif tabiri ile ayıptır ayıp, bu da bir fezleke konusudur.” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millet İttifakı’na yönelik “Adayları bile belli değil” açıklaması sorulan Akşener, “Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı tam belli değil. Ben onun ağzından duymadım; aday mıdır, değil midir? Ama bizim adayımız, Millet İttifakı'nın adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak.” yanıtını verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Enflasyon Ocak'ta pik yapar ama Haziran 2023’e tek haneyle gireceğiz" şeklindeki açıklaması da sorulan Akşener şunları söyledi: Anlıyorum ki TÜİK Başkanı değişecek, muhtemelen Merkez Bankası'nın başkanı da değişecek. Oranın yazlık-kışlık bir sistemi var. TÜİK'e göre bir enflasyon rakamı açıklanacak ve Sayın Nebati'nin gözlerinin ışıltısına bakıp böyle bir enflasyon sonucu ile karşılaşacağız gibi gözüküyor. Ben kendisine hem ekonomiyi hem de matematiği öğrenmesini tavsiye ediyorum.


Hibya Haber Ajansı


Bu haber 265 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,658 µs