En Sıcak Konular

CHP: ''HAYVANLARA YÖNELİK ŞİDDET ARTTI''

29 Aralık 2021 10:00 tsi
CHP: ''HAYVANLARA YÖNELİK ŞİDDET ARTTI'' CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali ÖZTUNÇ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Gaziantep’te yaptığı konuşma sonrasında hayvanlara yönelik şiddetin arttığını ileri sürdü.

İKTİDARINI KORUMAK İÇİN ŞİDDET VE AYRIMCILIĞI KÖRÜKLÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 25 Aralıkta Gaziantep’te yaptığı konuşma sonrasında hayvanlara yönelik şiddetin arttığını aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali ÖZTUNÇ; “Hayvanlara şiddeti, kötü muameleyi körüklüyor, halkı birbirine düşmanlaştırıyor” açıklamasında bulundu.

Ekonomik krizi perdelemek için düşmanlık tohumları ekiyor

Gaziantep Şahinbey’de iki köpeğin saldırısı sonrasında yaralanan Asiye Ateş’e ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten ÖZTUNÇ; “Asiye’nin babası işten atılmıştır. Bu duruma ses etmesi gereken Cumhurbaşkanı, kendi kabahatlerini gizlemek adına ailenin yoksulluğu üzerinden toplumu birbirine düşmanlaştırmaya çalışıyor” dedi.

ÖZTUNÇ’un açıklamasında ; “Cumburbaşkanı söz konusu cümleleriyle, yoksullaşan halk kesimlerini hayvanseverlere, dahası orta sınıflara düşman etmeye çalışmaktadır. Geçtiğimiz günlerde, dövizde yaşanan ani yükselme ve düşüş hareketlerinde yaşanan vurgunu, zenginleşmeyi perdelemek isteyen Erdoğan’ın hayvanseverle ilgili açıklamaları, hayvanlara yönelik şiddeti körüklemek,  artan yoksulluğu ve derinleşen krizi perdelemek anlamına gelmektedir. Günübirlik gündem değiştirmek için küçücük bir çocuğu dahi kullanmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Hayvanlara yönelik şiddet arttı

Cumhurbaşkanının, "Belediyeleri sahipsiz hayvanları sokaktan alacak adımları atmaya çağırıyorum" sözleri sonrasında AKP’li belediyeler tarafından başlatılan toplama ve zorla alıkoyma operasyonlarında, sokak köpeklerinin çoğunun daha barınaklara varamadan yaralandığına, sakatlandığına dair haberlerin basında ve sosyal medyada geniş yer edindiğini aktaran ÖZTUNÇ, “Şu ana kadar sokak hayvanlarıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmeyen, hayvan hakları anlamında etkili ve sahici düzenlemeler ve uygulamalar geliştirmekten özellilkle imtina eden AKP iktidarı yine üzerinden suç savmaya çalışmaktadır. Hayvanlarla ilgili kanun teklifi meclise geldiğinde eşi Emine Hanımla birlikte Leblebi adlı köpekleriyle fotoğraf çektiren Erdoğan’ın hayvanlar konusunda samimi olmadığı da ortaya çıktı” dedi.Bu haber 64 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,488 µs