En Sıcak Konular

''PİSAGOR PROBLEMİ'' ÇOCUKLARI FELSEFEYLE TANIŞTIRIYOR

6 Nisan 2021 14:14 tsi
''PİSAGOR PROBLEMİ'' ÇOCUKLARI FELSEFEYLE TANIŞTIRIYOR The Çocuk Yayınları etiketiyle çıkan Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar serisinin 4’üncü kitabı “Pisagor Problemi” raflarda yerini aldı.

CESUR CEM VE BECERİKSİZ KAHRAMANLAR SERİSİNİN 4’ÜNCÜ KİTABI “PİSAGOR PROBLEMİ” ÇOCUKLARI FELSEFEYLE TANIŞTIRIYOR!

The Çocuk Yayınları etiketiyle çıkan Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar serisinin 4’üncü kitabı “Pisagor Problemi” raflarda yerini aldı. 8 yaş ve üstü çocukları mitolojik kahramanlarla tanıştıran kitap, içerisinde yer alan siyah- beyaz çizimlerle de onların hayal dünyasına yön veriyor. 

Yunan mitolojisine ilgi duyan yazar Stella Tarakson, “Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar” serisinin son kitabı “Pisagor Problemi” ile minik okuyucuları Antik Yunan’ın eşsiz dünyasına uzanan fantastik ve eğlenceli bir yolculuğa davet ediyor. The Çocuk Yayınları markasıyla raflardaki yerini alan kitapta, Cem, annesinin yeni arkadaşının iyi biri olduğundan emin olmak için sihirli vazoyu kullanarak bir kez daha Antik Yunan’a gidiyor. Bilge filozof Sokrates ve matematikçi Pisagor ile tanışıyor. Sokrates ile iyiliğin ve kötülüğün ne anlama geldiğini sorguluyor. Ancak kötü kraliçe Hera’nın yine ona rahat vermeye hiç niyeti yok. Kraliçe, Zoe’yi devasa bir bulmacanın içine hapsediyor. Peki, Cem ünlü matematikçi Pisagor’un yardımıyla bulmacayı çözerek arkadaşını serbest bırakabilecek mi? Yoksa yardım, hiç beklemediği birinden mi gelecek?

Macera devam ediyor

“Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar” serisinin ilk kitabı “İşte Herkül Geliyor”da çocukları sürükleyici bir maceraya çıkaran, 2’nci kitabı “Hera’nın Korkunç Tuzağı”nda onların hayal gücünü ateşleyen yazar Stella Tarakson, serinin 3’üncü kitabında ise çocukları heyecan dolu, bir o kadar da öğretici yeni bir maceraya sürüklerken 4’üncü kitabı yeni macerası Pisagor Problemi’ni minik okurlar heyecanla okurken Antik Yunan’a dair yeni bilgiler öğrenmeye devam edecek. Yazar Stella Tarakson, aynı zamanda bu kitabında çocukları felsefeyle tanıştırıyor ve kitap okumanın eğlenceli olduğu kadar öğretici olabileceğini bir kez daha gösteriyor.

Stella Tarakson Hakkında:

Hukuk eğitimi aldıktan sonra yazma tutkusunun izinden giderek bugüne kadar 40 kitaba imza atan Stella Tarakson, yayıncılık dünyasında kendine farklı bir yer edindi. Hem çocuklar hem de yetişkinler için eğitici kitaplar, öğretmen kaynak kitapları, çocuk romanları ve kurgusal olmayan kitaplara imzasını atan Tarakson, kendi özel meraklarını kitaplarına taşıdı. Yunan mitolojisine olan ilgisi de Cesur Cem ve Beceriksiz Kahramanlar serisinin oluşmasına zemin hazırladı.

 Bu haber 531 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,676 µs