En Sıcak Konular

YETİM VAKFINDAN 1000 AİLEYE DESTEK

17 Nisan 2020 02:06 tsi
YETİM VAKFINDAN 1000 AİLEYE DESTEK Korona virüsle mücadele sürecinde sosyal desteklerine hız veren Yetim Vakfı, düzenli geliri olmadığı tespit edilen yetim ailelerine 1000 TL destek kampanyası başlattı.

1000 yetim ailesinin yüzü gülecek

Korona virüsle mücadele sürecinde sosyal desteklerine hız veren Yetim Vakfı, düzenli geliri olmadığı tespit edilen yetim ailelerine 1000 TL destek kampanyası başlattı. 1000’e 1000 Kat, Evlere Bereket Dolsun Kampanyası ile şu ana kadar 95 ailenin ihtiyacı karşılandı. 550 aileye ise kumanya ulaştırıldı. 

İSTANBUL 

Türkiye Korona virüse karşı topyekûn mücadele verirken sosyal destek çalışmalarına bir katkı da Yetim Vakfı’ndan geldi. Yetim Vakfı, sosyal inceleme sonucu düzenli geliri olmadığı tespit edilen yetim ailelerine destek kampanyası başlattı. 1000’e 1000 Kat, Evlere Bereket Dolsun isimli kampanya ile bir haftalık zaman zarfında 95 ailenin hesabına 1000 TL yatırılarak acil ihtiyaçları karşılandı.

DÜZENLİ GELİRİ OLMAYAN AİLELER ÖNCELİKLİ

Başlarında ebeveynlerinden biri olmayan ve geçimlerini gündelik işlerle sağlayan aileler, korona virüs önlemleri sebebiyle evlerinden ayrılamıyor. Bu süreçte gelirlerinden mahrum olan pek çok aile ihtiyaçlarını hayırseverlerin destekleriyle karşılıyor. Yetim Vakfı, Valiliklerce oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ile iletişim halinde çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sosyal incelemelerini tamamladığı yetim ailelerine sosyal ve psikolojik desteklerini devam ettiriyor.

95 AİLEYE İYİLİK ELİ UZANDI

Yetim Vakfı Psiko-Sosyal Destek Birimi’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanlarının evlerinde ziyaret ederek sosyal incelemelerini tamamladığı ve yardıma muhtaçlıklarını tespit ettiği 1000 ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan ‘1000’e 1000 Kat Kampanyası’ ile bugüne kadar 95 aileye 1000’er TL ödeme yapıldı. Kampanya 905 ailenin de ihtiyaçları karşılanıncaya kadar devam edecek. 

550 AİLEYE KUMANYA YARDIMI YAPILDI

Yetim Vakfı’nca desteklenen ve 1020 yetim çocuğun ilk orta ve lise seviyesinde eğitim gördüğü Reyhanlı Eğitim Köyü personeli ise korona virüs ile mücadele sürecinde eğitime ara verilmesi üzerine yetim ailelere destek çalışmalarına başladı. Hayırseverlerin katkılarıyla 550 yetim ailesi için hazırlanan kumanyalar da Yetim Vakfı ekiplerince ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.  Bu haber 1,628 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
    kapat

    Değerli okuyucumuz,
    Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
    Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
    · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
    · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
    · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
    · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
    · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
    · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
    · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
    · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
    Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
    Yazarlar

    En Çok Okunan Haberler

    Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


    Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
    8,120 µs