En Sıcak Konular

''AB'NİN GELECEĞİ TEHLİKEDE''

5 Nisan 2020 14:37 tsi
''AB'NİN GELECEĞİ TEHLİKEDE'' İspanya Başbakanı Pedro Sanchez bugün Guardian Gazetesi'nde yayınlanan yazısında Avrupa Birliği'nin yaşamasının tehlike altında olduğunu belirtti.

İspanya Başbakanı: AB'nin geleceği tehlikede

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez bugün Guardian Gazetesi'nde yayınlanan yazısında Avrupa Birliği'nin yaşamasının tehlike altında olduğunu belirterek '' Kıta ekonomilerinin yaşaması için Avrupa'da yeni bir Marshall Planı'na gereksinim var'' dedi.

Dış Haberler, 5 Nisan (HİBYA) – İspanya Başbakanı Pedro Sanchez bugün Guardian Gazetesi'nde yayınlanan yazısında Avrupa Birliği'nin yaşamasının tehlike altında olduğunu belirterek '' Kıta ekonomilerinin yaşaması için Avrupa'da yeni bir Marshall Planı'na gereksinim var'' dedi.

Pedro Sanchez ''Vatandaşlarımız ölüyor ve hastanelerimiz bunalmış durumda. Ya sarsılmaz bir dayanışma ile cevap vereceğiz ya da birliğimiz başarısız olacak'' diye yazdı.

İspanya Başbakanı yazısında Avrupa Birliği'nin son 70 yılda başarılı bir şekilde kaçındığı savaşlardan farklı bir savaşla karşı karşıya olduğunu, ancak şimdi Avrupa projesinin geleceğini test eden görünmez bir düşmana karşı olunduğunu belirterek şöyle dedi:

''Avrupalılar arasındaki dayanışma, AB anlaşmalarının kilit bir ilkesidir. Ve böyle zamanlarda gösterilir. Dayanışma olmadan uyum olmaz, uyum olmadan anlaşmazlık olur ve Avrupa projesinin güvenilirliği ciddi şekilde zarar görür.

''Avrupa savaş zamanı ekonomisi inşa etmeli ve Avrupa direnişini, yeniden inşasını ve toparlanmasını desteklemelidir. İspanya da dahil olmak üzere birçok devletin kamu borcunu desteklemeye yönelik tedbirleri mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmeye başlamalıdır. Ve bu acil sağlık koşulları sona erdiğinde de, bizim yeni Marshall planını dediğimiz ve AB'nin tüm ortak kurumlarının desteğini gerektirecek bir planla önemli kaynakları seferber ederek, kıta ekonomilerini yeniden inşa etmeye devam etmeliyiz.''


Hibya Haber Ajansı

Kaynak: https://hibya.com/ispanya-basbakani-abnin-gelecegi-tehlikede-05042012.html


Bu haber 1,233 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,558 µs