En Sıcak Konular

DİJİTAL DÜNYADA NETWORK YÖNETİMİ NASIL SAĞLANIR?

14 Şubat 2020 16:06 tsi
DİJİTAL DÜNYADA NETWORK YÖNETİMİ NASIL SAĞLANIR? İş dünyasının en önemli kavramları arasında yer alan network yönetimi, dijital dönüşüm ile birlikte önemini daha da arttırdı.

Dijital dünyada network yönetimi nasıl sağlanır?

İş dünyasının en önemli kavramları arasında yer alan network yönetimi, dijital dönüşüm ile birlikte önemini daha da arttırdı. Dijital dünyada iyi bir network ağına sahip olmak ve bu ağın sürdürülebilirliğini sağlamak ise birçok önemli fırsatı beraberinde getiriyor. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta’nın İnsan Kaynakları Müdürü Elif Uysal Kumcu, dijital dünyada başarılı bir network yönetimi için dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Dijital yeteneklerinizi daima geliştirin

Dijital dünyada network yönetiminin başarılı bir şekilde yürütmek isteyen kişiler; deneyimlerini, felsefelerini ve vizyonlarını bağlantılarıyla sürekli olarak ve etkin bir biçimde paylaşmalıdır. Öte yandan dijital dünyanın getirdiği yeniliklere hızlı bir şekilde adapte olunmalı ve dijital yetenekler sürekli geliştirmelidir.

Doğru mecraları kullanın

Kullanım amacı ve aktif kullanıcı sayıları göz önüne alındığında iş dünyasının en popüler sosyal medya mecrasının Linkedin olduğunu söyleyebiliriz. 610 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Linkedin’in yüzde 10’luk dilimi yöneticilerden oluşuyor. Linkedin’i ise son zamanlarda hızlı yükselen MyOpportunity takip ediyor. Dolayısıyla dijital dünyada başarılı bir network yönetimi gerçekleştirmek için bu iki büyük mecrayı aktif ve etkin bir biçimde kullanmayı ihmal etmeyin.

Temasınız sadece dijital mecralarla sınırlı kalmasın

Dijital dünyada başarılı network yönetimi için kurduğunuz bağlantıların yanı sıra bu bağlantıların sürdürülebilir ve kalıcı olması büyük önem taşıyor. Öte yandan bağlantılarınız ile olan temasınız sadece dijital mecralarla sınırlı kalmamalı ve reel yaşamda da mümkün olduğu kadar ikili ilişkiler ve iletişim kuvvetlendirilmelidir.

Güncelliğinizi koruyun

Dijital mecralarda başarılı bir network yönetimi için dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise güncelliğinizi korumaktır. Bağlantılarınız ile güçlü bir etkileşim ağı oluşturmak ve onlara hızlı geri dönüşler yapmak sizleri bir adım öne taşıyacaktır.

Büyük bir bilgi kaynağı

Dijital mecralar sayesinde bağlantılarınızın iş hayatlarının yanı sıra sosyal yaşamlarını da yakından takip etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Dolayısıyla elde ettiğiniz kapsamlı bilgiler sayesinde ikili ilişkilerinizi daha da güçlendirebilirsiniz.

İlişkilerinizi sosyal yaşamınıza da taşıyın

Güçlü bir network ağının kariyeriniz boyunca sizlere yeni fırsatlar yaratabileceğini unutmayın. Dolayısıyla dijital mecralarda başarılı bir network yönetiminin en büyük başarısı sosyal yaşamınızdaki tutum ve davranışlarınızdan geçiyor. Sizi ağınızdaki kişilerle buluşturacak tüm etkinlik ve organizasyonlara da mümkün olduğunca katılmanız gerekiyor. Kurduğunuz iletişimin kalitesinin ilişkilerinizin kalıcılığını sağlayacağını unutmayın.

 


Bu haber 497 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,284 µs