En Sıcak Konular

KILIÇDAROĞLU: ''DEMİRTAŞ HAKSIZ VE HUKUKSUZ YERE HAPİSTE YATIYOR''

3 Aralık 2019 23:38 tsi
KILIÇDAROĞLU: ''DEMİRTAŞ HAKSIZ VE HUKUKSUZ YERE HAPİSTE YATIYOR'' Kılıçdaroğlu: "Selahattin Demirtaş seversiniz sevmezsiniz, bir siyasal partinin genel başkanlığını yaptı. Haksız yere, hukuksuz yere hapiste yatıyor'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'a TBMM'de düzenlenen partisinin grup toplantısında sahip çıktı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşmanın o bölümü: 

"Ve bu arada Selahattin Demirtaş. Selahattin Demirtaş seversiniz sevmezsiniz, bir siyasal partinin genel başkanlığını yaptı. Haksız yere, hukuksuz yere hapiste yatıyor. Bir daha söylüyorum, haksız ve hukuksuz yere hapiste yatıyor. Yatmasının nedeni “seni başkan yaptırmayacağız” demesidir. Vay sen misin beni başkan yaptırmayan, o zaman ben seni hapiste çürüteceğim diyor.

Değerli arkadaşlarım, demokrasiyi savunduk, ama hepimiz için savunduk; insan haklarını savunduk, hepimiz için savunduk; adaleti savunduk, hepimiz için savunduk. Adalet sadece benim için değil, benim gibi düşünmeyenler için de geçerli. Hukuk benim için geçerli değil sadece, benim gibi düşünmeyenler için de geçerli olmak zorundadır. Benim rakibim olan siyasi partilere haksızlık yapıldığı zaman, benim karşı çıkmam gerekir, bu benim insanlık görevimdir. Onlar ayrı parti biz ayrı partiyiz, nasıl ki biz iktidarın kendi belediye başkanlarını haksız bir şekilde zorla istifa ettirildiklerinde nasıl karşı çıktıysak... Ne adına? Demokrasi adına. Selahattin Demirtaş beraat ediyor, başka bir davadan alelacele yargılayıp mahkum ediyorlar. Niçin? Hapiste kalsın diye. Sonra da siz döneceksiniz dünyaya diyeceksiniz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yargı bağımsızdır. Onu benim külahıma anlatacaksınız! Kimse de inanmıyor zaten.
Selahattin Bey rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmış, gecikilerek hastaneye kaldırılmış. Tedavi görüyor. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi buradan iletiyoruz değerli arkadaşlarım."

Kaynak: https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tbmm-chp-grup-toplantisinda-konustu-3-aralik-2019


Bu haber 162 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,782 µs