En Sıcak Konular

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU

28 Mart 2019 22:23 tsi
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDEN KAMUOYUNA DUYURU "Yıllardan beri birliğimizce dile getirilen önerilerin seçim sonrası kanunlaşacakmış gibi haber yapılması gerçekle bağdaşmamaktadır."

Türkiye Belediyeler Birliği, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 20’nci maddesine istinaden bütün belediyeleri temsil etmek üzere kurulan yerel yönetim birliğidir. Birliğimizin görevleri arasında belediyelerin menfaatlerini korumak, belediyelerle ilgili mevzuat hazırlıklarında görüş bildirmek, sorun alanlarını tespit ederek önerilerde bulunmak yer almaktadır.

Bu görev ve sorumluluklarımız çerçevesinde yürüttüğümüz “öneri” şeklindeki çalışmalar, bazı basın ve yayın organlarında “seçimleri takiben gerçekleşecek yeni bir çalışma” intibaı yaratılmak suretiyle bulunduğumuz seçim sürecini manipüle edecek şekilde haberleştirilmiştir.

Belediyelerimizin talepleri doğrultusunda Birliğimizce 2012 yılından bu yana hazırlanan mevzuat önerileri, TBMM ve ilgili mercilerle paylaşılmakta ve ayrıca farklı siyasi partilerin temsil edildiği Birlik Meclisimizce onaylanan Faaliyet Raporları aracılığı ile de kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Söz konusu öneriler belediyelerimizin mali yapılarının güçlendirilmesi ve hizmet kapasitesinin artırılmasına yönelik olup, kanunlaşması ancak TBMM’nin takdiri ile mümkün olabilecektir. Dolayısıyla yıllardan beri Birliğimizce dile getirilen önerilerin seçim sonrası kanunlaşacakmış gibi haber yapılması gerçekle bağdaşmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Bu haber 397 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,088 µs