En Sıcak Konular

ÇIRAY: ''ZEKERİYA ÖZ KAÇTI 'ASLANIM OSMAN' TEZGÂHI KALDI YADİGAR''

22 Mart 2019 09:41 tsi
ÇIRAY: ''ZEKERİYA ÖZ KAÇTI 'ASLANIM OSMAN' TEZGÂHI KALDI YADİGAR'' Çeşme’de konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’dan gündemi sarsacak açıklamalar geldi.

AYTUN ÇIRAY’DAN TÜRKİYE’Yİ SARSACAK BELGELER

BİR SUÇ MAKİNASINDAN DAHA “MANSUR YAVAŞ’IN ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLSÜN” TALEBİ

Çeşme’de konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’dan gündemi sarsacak açıklamalar geldi. Çıray, Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile ilgili “sahte senetle icra takibi yaptığı” iddialarını gündeme getiren, şizofreni raporu bulunduğu ve çocuk istismarından yargılandığı anlaşılan N. K.’in ardından bu kez de benzer bir başvurunun Tarsus’tan yapıldığını açıkladı. Tarsus’ta cinsel taciz, yağma ve pek çok suçtan 52 yıl, 62 ay, 52 gün hapis cezası almış tutuklu/hükümlü R. Ç.’in Yavaş’ın adaylığının düşürülmesi talebiyle Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurduğunu bildiren Çıray, son dönemde ortaya çıkan sürpriz şikayetçilerin kriminal profilinin FETÖ savcısı Zekeriya Öz’ün adi suçlulardan, uyuşturucu kaçakçılarından ve PKK’lı teröristlerden oluşan “Aslanım Osman” dediği “gizli” tanıklarını hatırlattığını belirtirken, “FETÖ gitti tezgahı kaldı yadigar” dedi.

YSK MANSUR YAVAŞ’IN GÖREVDEN ALINAMAYACAĞINI TEYİT ETTİ

Çıray, 18 Mart 2019’da gönderilen bu dilekçeyi işleme alan YSK’nın “karar verilmesine yer olmadığına” karar verdiğini, henüz yazılmayan YSK kararıyla birlikte Mansur Yavaş’ın adaylığının düşürülmesinin gündemden kalktığını duyurdu. YSK tarafından Yavaş’ın adaylığının bir kez daha resmen kesinleştirilmiş olduğunu ileri sürdü ve “Bu kararlar Mansur Yavaş’ın görevden alınamayacağının teyididir.” dedi.

TAM BİR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Aytun Çıray, dilekçeleri veren 39 yaşındaki R. Ç.’in sabıka kaydının ise dudak uçuklattığını açıkladı. Tarsus 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda B-6 Koğuşu’nda kalan, Aydın Nazilli İsabeyli nüfusuna kayıtlı Ç.’in “başkasına ait banka ve kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama/güveni kötüye kullanma, yol kesmek suretiyle yağma, cinsel taciz, konutta silahla yağma, kilitlenmek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, tehdit, dolandırıcılık, basit yaralama, gece vakti yağma, konutta geceleyin silahla yağma ve yabancı devlet temsilcilerine karşı suç işlemek suçlarından Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 2017 yılında toplam 52 yıl 62 ay 52 gün hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi.

ZEKERİYA ÖZ KAÇTI, “ASLANIM OSMAN” TEZGÂHI KALDI YADİGAR

Son dönemde ortaya çıkan sürpriz şikayetçilerin kriminal profilinin yurt dışına kaçan FETÖ savcısı Zekeriya Öz’ün adi suçlulardan, uyuşturucu kaçakçılarından ve PKK terör örgütü mensuplarından oluşan “gizli” tanıklarını anımsattığını vurgulayan Çıray, “Zekeriya Öz kaçtı gitti, tezgahı kaldı yadigar. Hani şu Türk Ordusu düşmanı Ergenekon kumpasının FETÖ savcısı Zekeriya Öz'ün bir suç makinesi ve ahlaksızlık abidesi Aslanım Osmanı vardı ya, bunlar da bir bütün suçlamalardan üstelik parayı da kaparak yırtmak isteyen, artrık aslanım mı derler kaplanım mı bilemediğimiz sapık şahitler buluyorlar,” dedi.

 

 

NOT: AYTUN ÇIRAY BASIN BÜROSU tarafında hazırlanan haber metninin orjinalinde açıkça belirtilen şahısların isimleri, yayınımızda ad ve soyadlarının baş harfleri verilerek kullanılmıştır.
Bu haber 180 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,055 µs