En Sıcak Konular

TURKCELL VE ULAK HEBERLEŞME'DEN İŞ BİRLİĞİ

26 Şubat 2019 19:50 tsi
TURKCELL VE ULAK HEBERLEŞME'DEN İŞ BİRLİĞİ 2019'dan geçerli olmak üzere 4 yıllık bir dönemi kapsayan anlaşmayla Turkcell'in Türkiye çapında 2 bin 650 adet sahasında yerli ve milli baz istasyonu Ulak kullanılacak

Turkcell ve Ulak Haberleşme'den iş birliği

2019'dan geçerli olmak üzere 4 yıllık bir dönemi kapsayan anlaşmayla Turkcell'in Türkiye çapında 2 bin 650 adet sahasında yerli ve milli baz istasyonu Ulak kullanılacak


BARSELONA (AA) - Turkcell ile Ulak Haberleşme AŞ arasında imzalanan ve 2019'dan geçerli olmak üzere 4 yıllık bir dönemi kapsayan anlaşmayla Turkcell'in Türkiye çapında toplamda 2 bin 650 adet sahasında yerli ve milli baz istasyonu Ulak kullanılacak.

İspanya'nın Barselona kentinde süren GSMA Mobil Dünya Kongresi-Mobile World Congress (MWC 2019) kapsamında kurum ve şirketler, iş birliklerini açıklamaya devam ediyor.

Turkcell ile Türkiye'nin 5G ve ötesi için iletişim gücü Ulak Haberleşme, yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi için önemli bir anlaşmaya imza attı.

2019'dan geçerli olmak üzere 4 yıllık bir dönemi kapsayan anlaşmayla Turkcell'in Türkiye çapında toplamda 2 bin 650 adet sahasında yerli ve milli baz istasyonu Ulak kullanılacak.

Anlaşma kapsamında ilk olarak Türkiye'nin kuzeyinden başlayacak projeyle, Ulak baz istasyonlarının Türkiye'nin farklı bölgelerinde de devreye alınarak yaygınlaşması hedefleniyor.

İmza töreni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın katılımıyla GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde gerçekleştirildi.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, imza töreninde yaptığı konuşmada, anlaşmanın Türkiye'nin yeni nesil iletişim teknolojileri ve 5G alanında söz sahibi olabilmesi için atılan önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Hedefimiz, Türkiye'nin teknolojide üreten ülke olma yolculuğuna 25 yıllık tecrübemiz ve fikri sermaye birikimimizle katkıda bulunmak. 5G ve diğer bütün yüksek teknoloji üretim çalışmalarına bu gözle bakıyoruz. Yüksek teknolojiyi sadece kullanan taraf olmakla kalmayıp aynı zamanda bu alanlarda ürettiğimiz yerli ve milli çözümlerle dünyada söz sahibi olmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin Turkcell’i olarak gerek Ar-Ge ekibimizi gerekse sahadaki tüm imkanlarımızı seferber ederek 4 yıldan uzun bir süredir Ulak ile birlikte çalışıyoruz. Birlikte çıkmış olduğumuz bu yolda Ulak ile gelinen noktayı görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki Türk mühendislerinin bu alanda geliştireceği teknolojiler dünya çapında da rekabet edebilecek güçte olacaktır."- "Yatırımların, gayretlerin Ar-Ge çalışmalarından ürüne dönüşmesi önemli"

Ulak Haberleşme Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan da bu süreçte yapılan yatırımların, gösterilen gayretlerin Ar-Ge çalışmalarından ürüne dönüşmesinin Türkiye açısından son derece önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

Bu yolculuğun başından itibaren Ulak Haberleşme'nin bugününe ve geleceğine inanan Turkcell'e teşekkür eden Arslan, kendilerine verilen desteğin ve duyulan güvenin farkında olduklarını dile getirdi.

Arslan, "5G ve ötesi için Türkiye'nin markası olma hedefi ile yola çıkan Ulak Haberleşme, ekosistemi ile birlikte bu görevi gerçekleştirmek için azimlidir, birikimlidir ve hazırdır. Tüm paydaşlarımızla birlikte uçtan uca iletişim ve bilişim şebekemizde yerli ve milli ürünlerimiz ile yer almak için tüm gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Başta Savunma Sanayii Başkanlığı, Savunma Sanayi Teknolojileri AŞ ve ASELSAN olmak üzere bu süreçte yanımızda yer alan Netaş, Argela ile üretimde yer alan diğer firmalarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, Ulak Haberleşme, söz konusu alandaki faaliyetlerine geçen yıl Kars'ta tanıtımı yapılan Evrensel Projesi kapsamında başlamıştı. Proje çerçevesindeki çalışmalar hızla devam ederken, Ulak Haberleşme, attığı bu önemli adım ile gerek Türkiye'de gerekse dünyada Ulak baz istasyonlarının mobil operatörlerin ticari şebekelerinde hızla yaygınlaşacağının çok önemli bir mesajını vermiş oldu.Bu haber 328 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,718 µs