En Sıcak Konular

YILDIZ HOLDİNG ''SENENİN YILDIZLARI''NI ÖDÜLLENDİRDİ

25 Şubat 2019 23:36 tsi
YILDIZ HOLDİNG ''SENENİN YILDIZLARI''NI ÖDÜLLENDİRDİ Yıldız Holding’in verimlilik temeline dayanan en iyi iş uygulamalarını seçtiği “Senenin Yıldızları 2018” sahiplerini buldu.

‘Senenin Yıldızları’ndan yaklaşık 900 milyon liralık maliyet avantajı

Yıldız Holding, “Senenin Yıldızları”nı 11’inci kez ödüllendirdi

Yıldız Holding’in verimlilik temeline dayanan en iyi iş uygulamalarını seçtiği “Senenin Yıldızları 2018” sahiplerini buldu. “Senenin Yıldızları”na Yıldız Holding’in tüm dünyadaki şirketlerinden 9 kategoride 105 başvuru yapıldı ve bu projelerin hayata geçirilmesiyle yaklaşık 900 milyon liralık maliyet avantajı elde edildi.
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Değişime ayak uydurmak için daha güçlü ve yenilikçi olmamız gerek. Riskleri fırsat görüp iyi bir gelecek hayal edebiliriz” derken; Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü ise konuşmasında, “Atıştırmalık işimiz bizim global odağımız. Perakendede ise hem büyüyen hem de pazarı büyüten bir rol üstleniyoruz” diye konuştu.  
Yıldız Holding’in çift haneli büyümesinde odaklanma stratejisinin yanı sıra ihracat da önemli bir etken oldu. 2018’de ihracatını geçen seneye göre yüzde 21 artırarak 628 milyon dolar gelir elde eden Holding, 2019 yılında da çift haneli büyümeyi hedefliyor. 
Yıldız Holding grup şirketlerindeki en iyi 105 projenin yarıştığı “Senenin Yıldızları 2018”, bu yıl 11’inci kez düzenlendi. Yıldız Holding ve şirketlerini ileriye taşıyacak ve iş yapış şekillerinde iyileştirme sağlayan projelerin değerlendirildiği Senenin Yıldızları’nda dokuz kategoride ödül verildi. Projeler, Yıldız Holding yöneticilerinin yer aldığı uzman ve ana jüri ve çalışan oylarıyla belirlendi.
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Ali Ülker, Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü’nün ve Yıldız Holding’den diğer üst düzey yöneticilerle, iş dünyasının önemli isimlerinin, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı törende, geçtiğimiz aylarda pladis CEO’su olarak atanan A. Salman Amin konuşma yaparken, GODIVA CEO’su Annie Young Scrivner’ın video mesajı da yayınlandı.   
TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener de her yıl farklı şirketlerdeki başarılı iş insanlarının ağırlandığı “Yıldızlı Sohbetler”e, Yıldız Holding Global Hukuk Başkanı İbrahim Taşkın’ın konuğu olarak katıldı.  

MURAT ÜLKER’DEN ÖZEL ÖDÜL 

Senenin Yıldızları’nda bu yıl Yönetim Kurulu Başkanı Özel Ödülü, “MOVERS” başlığı altında verildi. “MOVERS” akrostişi, Money (Maddi değer), Objectives (Ortak hedefler), Value ( Var ettiğimiz değer), Evaluation (Fırsat değerlendirmesi), Rivals (Rakipler) ve Sustainability (Sürdürülebilirlik) kavramlarının dizilimi olarak sürdürülebilir bir başarı için dikkat edilmesi gereken altı önemli adımın baş harfini temsil ediyor.  
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Günümüzde her şeyin ne kadar hızlı değiştiğinin farkındayız ve bu değişime de ayak uydurmamız için daha güçlü ve daha yenilikçi olmamız gerektiğini biliyoruz. Riskleri fırsat görüp iyi bir gelecek hayal edebiliriz. Elbette hayalimizdeki gelecek için elimizde bir anahtar olması lazım. Bizim anahtarımızın üzerinde MOVERS yazıyor. Bunu yapabilmek için de hep birlikte ve hep hareket halinde olacağız” dedi. 

KATILAN TÜM PROJELERİN HOLDİNGE KATKISI YAKLAŞIK 900 MİLYON LİRA

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Ali Ülker “Bu sene 11.’sini gerçekleştirdiğimiz Senenin Yıldızları’nda, önce hayal eden sonra bu hayali projeye dönüştüren; ardından işe ve başarıya evrilmesini sağlayan çalışma arkadaşlarımızı ödüllendirdik. Hem Türkiye hem de dünyadan maliyet avantajı oluşturma, müşteri memnuniyetini artırma ve mevcut süreçleri iyileştirme gibi önemli kriterler üzerinden ödül kazanmak için çok değerli 105 proje yarıştı. Bu projelerin holdinge maliyet avantajı olarak katkısı yaklaşık 900 milyon lira olarak gerçekleşti. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza projelere karşı geliştirdikleri çözüm odaklı bakış açıları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız güçle geleceğe umutla bakıyor, ülkemizin ekonomisi ve yeni istihdam oluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
YILDIZ HOLDİNG CEO’SU MEHMET TÜTÜNCÜ: 2018’DE OLDUĞU GİBİ YİNE ÇİFT HANELİ BÜYÜME HEDEFLİYORUZ
Zorlu bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü, “Bu yıl bizim için çok anlamlı ve özel bir yıl. Ülker’in 75’inci yılını, Yıldız Holding’in 30’uncu yılını ve Teremyağ’ın 20’nci yılını kutluyoruz” dedi ve konuşmasında şunları söyledi: 
“2018 bizim için tam bir meydan okuma yılıydı. Geçtiğimiz yıl brüt satışlarımızdaki artış yüzde 27, konsolide brüt satışımız ise 54 milyar TL oldu. Bu azımsanacak bir başarı değil. Ciro dağılımına baktığımızda ise büyümede en çok atıştırmalık işimizin ve perakende markalarımızın katkısı olduğunu görüyoruz. Atıştırmalık işimiz bizim global odağımız ve pazarda büyüdüğümüz ve daha da büyümeyi hedeflediğimiz bir iş kolu; perakende de ise markalarımızla hem kendisi büyüyen hem de pazarı büyüten, ivme kazandıran bir rol üstleniyoruz. 
Odaklanma stratejimizin yanı sıra ihracatımız da büyümemizde bir diğer etken olarak karşımıza çıkıyor. 2018’de ihracatımızı geçen seneye göre yüzde 21 artırarak 628 milyon dolar gelir elde ettik. 2019 yılında hem ihracatta hem de brüt satışlarda çift haneli büyümeyi hedefliyoruz. 
Bugün ortaya koyduğumuz bu finansal tablo ve hedefler özverili çalışmanın karşılığı, yarışmaya katılan projeler ise 2018 yılında hep beraber elde ettiğimiz başarılarımızın meyveleri, sonuçları… Tüm bu projelerin içinde yoğun emek, fikir, çözüm arayışı ve odaklanma var. Tüm katılanları ve Yıldız Holding’in büyümesinde emeği geçen herkesi kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum.”
Gazeteci ve yazar Serdar Kuzuloğlu ise ülkemizden ve dünyadan başarılı proje örnekleri vererek eğlenceli ve öğretici bir konuşma yaptı. 

ÖDÜLLER VE KAZANAN PROJELER

Bu yıl 9 kategoride ödüller dağıtıldı.
Kazanan şirketler ve projeleri şöyle:

GOYA: Bizim Toptan �" Yüz yüze Büyük Kazançlar  
Sıfır Hata: Önem Gıda, pladis türkiye �" Fabrika Kalibrasyonu 
Amaç Birliği: pladis Global - Riskleri birlikte daha iyi değerlendirme
Lider: pladis Ortadoğu �" Ülker Bisküvi Ramazan’a Özel Dijital ve Mağaza İçi Kampanyası
Maliyet Avantajı: Polinas - Bopet Verimliliği
Büyümeye Katkı: Şok Marketler �" Doğrudan Sebze-Meyve Tedariği 
İnovasyon: pladis İngiltere - Jaffa Cakes Nibbles Satışta 
Dijital Liderlik: pladis İngiltere & İrlanda �" Satış Planlayıcısı / Theseus
MOVERS: pladis Hindistan  Bu haber 215 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,286 µs