En Sıcak Konular

MICHELIN'DEN İLK YARIDA 1.4 MİLYAR AVROLUK FAALİYET GELİRİ

6 Ağustos 2016 18:50 tsi
MICHELIN'DEN İLK YARIDA 1.4 MİLYAR AVROLUK FAALİYET GELİRİ Michelin'in faaliyet geliri 2016 yılının ilk yarısında 1 milyar 405 milyon avroya ulaştı.

Michelin'den ilk yarıda 1,4 milyar avroluk faaliyet geliri

Michelin'in faaliyet geliri 2016 yılının ilk yarısında 1 milyar 405 milyon avroya ulaştı.

Şirket açıklamasına göre dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, 2016 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Bütün segmentlerde pazarın üzerinde büyüme rakamlarına ulaşan Michelin Grup, faaliyet gelirlerini 1 milyar 405 milyon avroya çıkardı. Şirketin serbest nakit akışı ise ilk altı ayda 8 milyon avro olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde net satışları 10 milyar 292 milyon avroya çıkan şirket, Türkiye pazarını da içine alan Avrupa bölgesinde hem binek, hem de hafif ticari araç lastikleri segmentinde büyüme göstererek grubun hacmini artırdı. Global anlamda her iki segmentte lastik satışlarında yüzde 2 artış kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, grubun global anlamda büyümeyi sürdürdüğünü ve Türkiye olarak gruba sağladıkları katkıdan dolayı memnun olduklarını bildirdi.

Michelin'ın yılın ilk yarısında, finansal rekabetin yanı sıra lastik ile hizmetlerinin kalitesi ve büyüme performansıyla da önemli işlere imza attığını aktaran Giuliani, 2016 yılı ile birlikte global anlamda yalnızca lastik teknolojileri geliştirmeye değil, stratejik vizyonlarını geliştirmek amacıyla daha farklı alanlara odaklandıklarını dile getirdi.

Giuliani, "Müşteri hizmetleri kalitesinin artırılması, faaliyet prosedürlerinin standartlaştırılması ve en önem verdiğimiz konulardan dijital çözümlerin uygulamaya alınması yeni dönemde grup olarak belirlediğimiz önceliklerimiz." ifadelerini kullandı.

Açıklamada Giuliani'nin şu görüşlerine de yer verildi:

"Biz de Michelin Türkiye olarak gruba katkı sağlıyoruz. Türkiye'yi de içine alan Avrupa bölgesi hem binek lastikleri hem de hafif ticari grubunda önemli bir performans gösteriyor. Geçtiğimiz yıl müşterilerimize sunduğumuz kış sertifikalı ilk yaz lastiği Michelin CrossClimate satışlarımız beklentilerimizin de üzerinde bir başarıya ulaştı. Kış lastiği kullanımı konusunda sürücülerin bilincinin artmasının da etkisiyle kış lastiğimiz Alpin 5'in satışlarından memnuniyet duyuyoruz.

Son olarak 2016'nın yeni ürünü yüksek performans lastiğimiz Michelin Pilot Sport 4 ile oldukça güzel tepkiler alıyoruz. Pilot Sport 4 lastiklerimiz sayesinde, 17" ve üzeri Türkiye lastik pazarındaki liderliğimizi önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi planlıyoruz."(AA)Bu haber 307 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,307 µs