En Sıcak Konular

FENERBAHÇE BEŞİKTAŞ DERBİSİNDE İNTERNET KULLANIM REKORU

4 Mart 2016 22:27 tsi
FENERBAHÇE BEŞİKTAŞ DERBİSİNDE İNTERNET KULLANIM REKORU Spor Toto Süper Lig'de 29 Şubat'ta oynan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde toplam 646 bin dakika ve 543 bin MB Wi-Fi internet kullanımı ile rekor kırıldı.

Fenerbahçe Beşiktaş derbisinde internet kullanım rekoru

 
İSTANBUL (AA) - Spor Toto Süper Lig'de 29 Şubat'ta oynan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde toplam 646 bin dakika ve 543 bin MB Wi-Fi internet kullanımı ile rekor kırıldı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, derbi maçında sunduğu iki saatlik Wi-Fi hizmeti kapsamında tüm statta toplam 646 bin dakika Wi-Fi internet kullanımı sağlayarak bir rekora imza attı. Maç boyunca seyirciler aynı zamanda 543 bin MB büyüklüğünde video ve fotoğrafı internette paylaştı ve cep telefonlarına indirdi.

Maç süresince gerçekleştirilen 646 bin dakikalık kullanım; 7 bin adet 90 dakikalık maç, 215 bin adet maç özeti ve 1,3 milyon adet gol tekrarı izlemeye eşdeğer bir zamana denk geliyor.

Sadece Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine özel olarak 2 saat boyunca ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan Türk Telekom, bu hizmetten operatör bağımsız olarak stada gelen tüm taraftarların yararlanmasını sağladı.


- Türkiye'nin Wi-Fi ve 4.5G teknolojisine hazır ilk ve tek akıllı stadyumu


Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, 2015 Ekim ayında Türk Telekom'un üstün teknolojisiyle baştan aşağı donatıldı ve Wi-Fi altyapısı ile 4.5G’ye hazır hale getirildi. Böylece kompleks, mobil şebekesiyle Türkiye’nin ilk ve tek yeni nesil akıllı stadı oldu. Bu sayede 400'den fazla noktadan sağlanan Wi-Fi kapsamasıyla, 50 bin kişinin kesintisiz olarak internet deneyimini yaşayabildiği bir yer haline geldi. 1 Nisan'dan itibaren Türkiye'de kullanılmaya başlanacak 4.5G teknolojisi, ilk kez Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde kuruldu.

Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi "Yeni Nesil Stadyum" Projesi, Türk Telekom'un teknolojik çözümleri sayesinde taraftarlara, maç heyecanı ile gol sevincini daha coşkulu yaşamaları ve bu coşkuyu internet üzerinden paylaşmaları için de pek çok yeni uygulama sunuyor.


Bu haber 293 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,051 µs