En Sıcak Konular

KORKAĞIN AKLI AKILSIZIN İMANI

4 Aralık 2014 20:22 tsi
KORKAĞIN AKLI AKILSIZIN İMANI Ne kadar esîr beyinli varsa demokratlaştılar, yetmedi İleri Demokrat oldular ve yandaş ekranlardan, yaygın basından, yalanla-dolanla Millî Birliğe saldırıyorlar!

Korkağın aklı, akılsızın imanı

Dinci-inkârcı; Liberal Solcu-Kapitalist Nurcu; Ermeni Diasporası-Dolma Kalemler; Karen Fogg Çocukları-Milliyetsiz Enteller; II. Cumhuriyetçiler-Yeni Osmanlıcılar; kindârlar-dindârlar; İşsiz Paralel(!)ler-Rolsüz artistler; AKP’liler-PKK’lılar; AB’ciler-ABD’ciler; Haçlılar-Haçlı Müslümanlar; Sosyetik dilberler-Tesettürlü sosyeteler...
Hırsızlar-arsızlar, ‘Paranın dîni olmaz’ öğretili ‘Babalar gibi satarım’cılar, “Bir güzel kadına” vatan satan “Medeniyetler arası İttifak”çılar, Korkak külhanlar-Psikopat korkaklar...
Cübbeli sakallılar-Sinek kaydı traşlı takkeliler; Püsküllü Pajvandlar-Muhabbet tellalı imamlar; fâize fetva veren Evliyai’ş-Şeytanlar-zinayı meşrûlaştıran Emevist Baasçılar v.s. el ele, ses sese verdiler!
Ne kadar esîr beyinli varsa demokratlaştılar, yetmedi İleri Demokrat oldular ve yandaş ekranlardan, yaygın basından, yalanla-dolanla Millî Birliğe saldırıyorlar!
Diyalog’la dînimizi, İttifak’la dilimizi, BOP Eş Başkanlığı’yla İlimizi/devletimizi yıpratıyorlar!
Ellerinden geleni esirgerlerse nâmertler! Bir adım geri basarsak da biz nâmertiz!
Biliriz ki ardından yüz it ürümeyen kurt, kurt değildir! Biliriz ki hayvansever(!)lerin kısırlaştırıp sokağa saldıkları küpeliler, sadece ses kirliliği yani gürültü yapar ama kurt uluması, illâ tedbîr gerektirir!
Yıllardır; bazen rica ederek, bazen haykırarak; “Milletliğimizi hedef aldılar! Milletliğimizi koruyamazsak; kapı kulu demokrat işbirlikçilerin; ‘Halkların eşitliği, Halklara özgürlük’ terânelerini duymaz, aymazlığa devam edersek, millet halklara bölünürse içinde yaşadığımız anarşiyi, terörü mumla ararız!” diyoruz! 
Millet, halkların birleştirilmesiyle oluşur. Milletin teşkilatlanmış haline devlet, Devletin kan-can pahasına sahiplendiği sınırlara Vatan denir. Vatan, Devletin sâbit adresidir. Biz, halkları birleştirerek milletleştiren bir erkiz. Milletleşmeyi tamamladıktan sonra yurt tutar, yurdu Vatan ederiz. Millet olmazsa ne vatanın, ne de devletin adı kalmaz!” Der, dolanırız!
Çünkü; Kur’ân’ın yasaklamadığı, aksine; “O’nun en büyük âyetlerinden biri de gökleri ve yeri yaratması, lisânlarınızın ve renklerinizin değişik olmasıdır” (Rûm-22) ayetinde Türkçe lisanımız ve Türk tenimizle yaratıldığımızı Allah’ın işaret etmesine, Hz. Peygamber’in; “Sizin en hayırlınız -kavminin zulüm ve haksızlıklarını desteklemek günahını işlemeden- kendi soyunu müdafaa eden kimsedir” (Ebu Dâvud, Sünen, IV, s.331, no: 5120) diyerek soyumuzu sevmemize dînen engel olmadığı bildirmesine rağmen; Müslüman liberallerin veya fitneci Müslümanların, Haçlı ve Haçlı taşeronu terör örgütleriyle elele verip Türk Milletine saldırmaları, tesadüf müdür?
Doğru, eğriler içinde göze batmaz mı?
Korktukları için biraraya geldiklerini bilmiyor muyuz? Korkaklar gruplaşıp öbekleşmez mi?
Korksunlar! Korkakta akıl olmaz ama yine de keşke akletseler ve Müslüman-Türk’ün müthiş öfkesi ile yüzleşmeseler! Keşke akletseler ama biliyoruz ki korkağın aklı olmaz, aklı olmayanın da îmânı!
Korktukça, ürktükçe; “Anam bana kör dedi; gelene, geçene vur dedi!” mantığıyla yettiklerine yetip yetemediklerine bir taş atmaya başladılar! Attıkları taş, ürküttükleri kurbağaya değse bari!
Uzun Adam; “Çocuklarımın kursağına helâl lokma girmedi!” dediğinde, dil sürçmesidir diye duymazdan gelmiştik! “Ben okumam! Okur, özetini getiriler” itirâfı dolayısıyla da kelime hazinesini geliştiremediği için ma’zûr görmek mümkün ama ya Kısa Adam’ı? 
Kısa Adam, kükrüyordu; “Türk, Kürt kardeştir; ayıranlar kalleştir!” diyen kalabalıkla yarışıyordu! Tek başıma ben de katılıyorum! Sadece kalleş değil, kalleş oğlu kalleştir, Billâhi doğru!
Kısa Adam, kükrüyordu; “Tam şaha kalkmıştık ki, Gezi Olaylarıyla önümüzü kestiler!” Ben de, hem hayret ediyor, hem de acaba düzeltir mi diye bekliyordum!
Kısa Adam’ın “profesör” olması ve yıllarca Dışişleri Bakanlığı yapmışlığından hareketle diplomatik dile sahip olması gerektiğini düşünüyordum ama O; “..  şaha kalkmıştık...” diyordu! Ben de; “Ne, şaha kalkar?” diye soruyordum! Önlerine kurt mu çıktı, diye merak ediyordum! Söylemiyordu ama biliyordum ki en asîl at da kurttan ürker; o anda iş biniciye kalmıştır..
Dahası, atı ilk ehlileştiren Türk Milletinden biri olarak aklıma; “At binicisine göre kişner!” sözü ve peşine; “Şahlananın süvarisi kim?” sorusu geliyordu!
At’ın atlığını, Uzun Adam’ı sırtından atarak yaptığını unutmadık biraz da zor unuturuz! Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde kendisine at hediye edildiğinde de bu yüzden; “Ey Vaaah!” demiştik! Allah’tan ata binmesini istememişlerdi!
O at, bilerek veya bilmeyerek, yadsıdığı yükünü sırtından atmıştı! Şimdi; “Tam şaha kalkmıştık ki...” diyene; “Ne atacaksınız sırtınızdan? Niye şahlandınız?” Diye, sormam mı?
Sorarsam hakaret sayılır mı? Şahlandığını kendisi söylüyor!
Tam da bu sırada basına, PKK’nın Hakkâri’de vali atadığı, yol kesip araçlardan “Motorlu Taşıt Vergisi” topladığı, dışarda mermiler patlayıp kıyamet kopuyorken Resmî Vali’nin Öğretmenler Günü dolayısıyla Şırnak’ta Şehr-i Nuh Otelinde, genç öğretmenlerle göbek atıp oynadığı haberi düşüyordu!
Ve Kısa Adam, muhalefet partilerini; “Erkekseniz Hakkâri’ye, Van’a gidin!” diye tahrik ediyordu! 
Ve biz! 
Ve bizim, iki kişimizden birimiz! 
Bu şaha kalkmakla övünenlere, PKK vali atayınca sevinip göbek atsınlar diye yetki vererek bizi yönetin diyoruz! Ayıp ediyoruz Ya Hu! Sonra da şikâyet ediyoruz!
Vallahi ayıp ediyoruz! 
 “OLAMAZ TÜRK’E BAŞ, TÜRK’ÜM DEMEYEN” Vesselâm...
Selâm, sevgi, dua...

Mustafa Aslan - Yeni Mesaj

 

Kaynak: YENİ MESAJ GAZETESİ http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,12011834/korkagin-akli-akilsizin-imani/mustafa-aslan


Bu haber 417 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,817 µs