En Sıcak Konular

MÜSTEŞARLIKTAN ''DİNLEME'' AÇILAMASI

27 Şubat 2014 22:52 tsi
MÜSTEŞARLIKTAN ''DİNLEME'' AÇILAMASI Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, yasal görevi terörle mücadele olan Müsteşarlık ile yöneticilerinin telefonlarının dinlenilmesinin hiçbir hukuki izahının olamadığını bildirdi.

Müsteşarlıktan 'dinleme' açıklaması

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, yasal görevi terörle mücadele olan Müsteşarlık ile yöneticilerinin telefonlarının dinlenilmesinin hiçbir hukuki izahının olamadığını bildirdi.

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığından yapılan açıklamada, bazı basın ve organlarında 24 Şubat'ta yayımlanan haberlerde, adli mercilerde yürütülen bir dosya kapsamında, diğer kişilerle birlikte Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı ve bir müsteşar yardımcısının telefonları ile kurumun santral telefonlarının da dinlendiği bilgisinin yer aldığı hatırlatıldı.

Söz konusu haberlerin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan 25 Şubat 2014 tarihli açıklama ile de teyit edildiği vurgulanarak, 5952 sayılı Kanun ile terörle mücadelede politika ve stratejiler üretmek, stratejik istihbaratı değerlendirmek ve alınan tedbirlerin uygulanmasında koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulan Müsteşarlığın, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı temelinde çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yasal görevi terörle mücadele olan Müsteşarlığımızın ve yöneticilerinin telefonlarının bir terör soruşturması kapsamında dinlenilmesinin hiçbir hukuki izahının olamayacağı aşikardır. Bu itibarla söz konusu hukuksuz dinleme işlemine tevessül edenlere ilişkin her türlü hukuki yola başvurulacaktır. Bu kapsamda kurumsal suç duyurumuz adli makamlara iletilmiştir."


Kaynak: MİLLİ GAZETE http://www.milligazete.com.tr/haber/Mustesarliktan_dinleme_aciklamasi/311063#.Uw-EbON_vhoBu haber 673 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,028 µs