En Sıcak Konular

KILIÇDAROĞLU: ''DELİLLERİ YOK ETMEK İSTİYORLAR''

25 Şubat 2014 20:26 tsi
KILIÇDAROĞLU: ''DELİLLERİ YOK ETMEK İSTİYORLAR'' Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, delillerin yok edilmek istendiğini söyledi.

Delilleri yok etmek istiyorlar

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, delillerin yok edilmek istendiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a çağrı yaparak "Benim sana tavsiyem, ya yurtdışına kaç ya da başbakanlıktan istifa et. Çünkü hırsızdan başbakan olmaz" dedi.
 
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının tamamına yakınını Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ayırdı.
 
Toplantı sırasında Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıdını dinleten Kılıçdaroğlu, 'Başçalan'ın internete düşen ses kaydı bütün gerçekleri ortaya koyuyor " dedi
  
" İLK KEZ BİR HÜKÜMET, DEVLETİ SOYMAYA ÇALIŞIYOR
Ses kaydının dinlettikten sonra konuşmanın metnini okuyan Kılıçdaroğlu, "Hayatımın en üzücü gününü yaşıyorum. Allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin. Milletin vicdanına sesleniyorum. İlk kez bir hükümet, devleti soymaya çalışıyor. Bir ülkenin Başbakan'ı kendi ülkesini soymakla görevlendirilmiş. Erdoğan'a üzülmüyorum, çocuklarına üzülüyorum. Kendi hırsızlığına onları ortak ediyor. Nasıl babasın sen" diye sordu.
 
"HAYATI YALAN"
"Erdoğan'ın hırsızlığı devlet sırrı olmaktan çıktı" diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın açıklamalarını hatırlatarak "Benim sesim değildir', 'Bilal'in sesi değildir'demiyor. 'Montajdır'diyor. 'Kriptolu telefon da dinlenmiş'diyor. Bu nedir, bu konuşmaların tamamı doğrudur demektir. Biz kontrol ettirdik. Ağrı Dağı, Erciyes Dağı ne kadar gerçekse, bu tutanaklar da o kadar gerçektir. Hayatı yalan üzerine kurulu. Üzüldüğüm, ona inanan insanlar var. Nasıl milletin önüne çıkıyorsun, milletin nasıl yüzüne bakıyorsun? Ar damarın yok mu, böyle bir tablo olabilir mi " dedi.
 
 
Delillerin yok edilmek istendiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu konuşmasını "Benim sana tavsiyem, ya yurtdışına kaç ya da başbakanlıktan istifa et. Göreceksiniz, devleti soyan o koltukta oturamaz. O koltuktan gitmesi lazım. Çünkü hırsızdan başbakan olmaz" diyerek bitirdi.

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=33668Bu haber 626 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,411 µs