En Sıcak Konular

DANIŞTAY'A BY PASS

9 Şubat 2014 22:22 tsi
DANIŞTAY'A BY PASS Görevden alınan bürokratların, mahkeme kararıyla geri dönmemesi için formül bulundu. Gençlik Spor Bakanlığı'ndan sonra, Milli Eğitim'de de, görevden almalar yasayla yapılacak.

Danıştay'a by pass

Görevden alınan bürokratların, mahkeme kararıyla geri dönmemesi için formül bulundu. Gençlik Spor Bakanlığı'ndan sonra, Milli Eğitim'de de, görevden almalar yasayla yapılacak.
 
AKP Hükümeti, görevden aldığı bürokratların İdare Mahkemesi ve Danıştay kararı ile geri dönmemesi için formül buldu. Gençlik Spor Bakanlığı yasa teklifinin ardından Dershanelerle ilgili kanun tasarısına da, bürokratların yasayla görevlerine son verilmesi maddesi eklendi.
Son kabine değişikliği ile göreve gelen Gençlik Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Bakanlık bürokratlarının tümünü değiştirme kararı almıştı. Bu amaçla TBMM'ye sunulan kanun teklifine ''Müsteşar yardımcısı, Genel Müdür ve yardımcıları, 1. Hukuk Müşaviri, Spor Hizmetleri, Bilgi İşlem, Strateji Geliştirme, Personel ve Destek Hizmetleri Daire Başkanları ile Daire Başkanı kadrolarında bulunanların görevleri sona erer'' maddesi konuldu. Böylelikle bürokratların görevden alındıktan sonra, Danıştay kararı ile geri dönme ihtimaline karşı yasal zemin hazırlandı.
 
AVCI DA DAĞITACAK
Gazeteport'un haberine göre TBMM'ye sunulan ve dershaneleri kapatacak kanun tasarısına da benzer bir madde konuldu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da, eski bakan Ömer Dinçer'in ekibini görevden alacak. Tasarı yasalaşınca, Milli Eğitim'deki, Müsteşar yardımcıları, Talim-Terbiye Kurulu Başkan ve üyeleri, Genel müdürler, Strateji Geliştirme Başkanı, Grup Başkanları, Şube müdürleri ile, 81 il Milli Eğitim Müdürü görevden alınacak.
Bu düzenleme, yasayla yapılacağı için görevden alınanlar, İdare Mahkemesi ya da Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı için başvuramayacak ve eski görevlerine de geri dönemeyecek. TBMM'ye sunulan 22 maddelik son yargı paketinde de, görevden alınan devlet memurlarının yürütmeyi durdurma talepleri ''Acil iş olmaktan'' çıkarılıyor.


Kaynak: YENİ MESAJ GAZETESİ http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=33285Bu haber 346 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,755 µs