En Sıcak Konular

BOZDAĞ'IN FEZLEKESİNİN BİR SURETİ TBMM'DE

28 Ocak 2014 23:25 tsi
BOZDAĞ'IN FEZLEKESİNİN BİR SURETİ TBMM'DE İzmir'de düzenlenen yolsuzluk operasyonuna müdahale ettiği gerekçesiyle hakkında işlem yapılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın fezlekesinin bir sureti TBMM Başkanlığı'na ulaştı.

Bozdağ'ın fezlekesinin bir sureti TBMM'de

İzmir'de düzenlenen yolsuzluk operasyonuna müdahale ettiği gerekçesiyle hakkında işlem yapılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın fezlekesinin bir sureti TBMM Başkanlığı'na ulaştı.

Konuyu gündeme taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, fezlekenin bir suretinin Meclis Başkanlığı'na ulaştığı duyumunu aldığını belirterek, "Ama Meclis Başkanlığı henüz bir açıklama yapmadı. Bu konuda Meclis Başkanlığı'ndan da bir açıklama bekliyorum" dedi.

Derhal işlem yapılmalı

Savcının, fezlekeyi Adalet Bakanlığı'nın yanı sıra TBMM'ye de gönderdiğini ifade eden Tezcan, TBMM Başkanlığı'nın doğrudan konu ile ilgi işlem yapması gerektiğini belirterek "Bu konuda bir an önce fezlekelerin Meclis'e gelmeleri gerekiyor. Meclis gündemine taşımamaları halinde anayasa açık, Meclis Soruşturması  isteyeceğiz" diye konuştu. Tezcan, adları yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna karışan 4 eski bakanla ilgili düzenlenen fezlekelerin de Adalet  Bakanlığı'nda bekletildiklerini anımsattı. CHP'li Tezcan, "Yargıyı etkilemek için  Adalet Bakanı'nın 2 kez müdahale ettiği açık. Dolayısıyla diğer 4 eski bakanın da suç teşkil eden eylemleri nedeniyle hakkında fezleke var. Yargılanmaları gerekiyor. Yargının önündeki engeli kaldırsınlar, aklansınlar öyle gelsinler. Yargılanmaktan kaçmasınlar" dedi.

Dava açmayacağım

Öte yandan HSYK'daki değişiklik teklifinin TBMM'de görüşülmesi sırasında AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral'ın yumruklu saldırısına hedef olan Bülent Tezcan, dava açmayı düşünmediğini söyledi. Parlamento'da her dönem sert tartışmalar yaşandığını ancak bunun "eşkıyalık" düzeyine ilk kez geldiğini vurgulayan Tezcan şunları söyledi. "Saldırı için hukuki bir yola başvurmadım. Zaten her şey milletin gözü önünde oldu. Saldırıların tahrikçisi Başbakan'ın kendisidir. Saldırıdan sonraki konuşmasından da belli olduğu gibi daha devamı gelecektir iması içeren bir konuşma yapıyor. Demek ki daha büyük saldırılara hazırlıklı olmamız gerekir. Ama biz AKP baskısından yılacak değiliz. Arkadan Başbakan tahrik ediyor, sırtlarını sıvazlıyor, 'Aferin' diyor. Parlamento fikirlerin tartışıldığı yerdir, sokak eşkıyalığının yapıldığı yer değildir. Sağlık durumumun bir önemi yok demokrasinin sağlığı bozuldu. Önemli olan Türk demokrasisinin sağlığıdır."


Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bozdagin-fezlekesinin-bir-sureti-tbmmde-94116h.htm


Bu haber 646 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,593 µs