En Sıcak Konular

KILIÇDAROĞLU'NDAN MİT'E ŞOK SUÇLAMA

20 Ocak 2014 23:18 tsi
KILIÇDAROĞLU'NDAN MİT'E ŞOK SUÇLAMA Adana'da durdurulan TIR'larla ilgili konuşan CHP lideri, "MİT silah kaçakçılığı yapıyor. Yasalara baktığımız zaman böyle bir yetkisi yok." dedi.

Kılıçdaroğlu: MİT, silah kaçakçılığı yapıyor

Adana'da durdurulan TIR'larla ilgili konuşan CHP lideri, "MİT silah kaçakçılığı yapıyor. Yasalara baktığımız zaman böyle bir yetkisi yok." dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk-İş Başkanı ile yaptığı görüşmenin ardından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, Adana'da dün durdurulan tırların MİT'e ait olmasıyla ilgili "Benim bildiğim kadarıyla Milli İstihbarat Teşkilatı'nın silah kaçakçılığı yapmak gibi bir görevi yok" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

İnsani, yardım malzemelerini gizlemenin hiç bir mantığı yok. Bu tırlarla silah taşınıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin uluslararası alanda meşruiyeti tartışılır konuma getiriliyor. 90 yıllık birikimi uluslararası alanda tartışma konusu yapamazsınız hakkınız yok buna.

"MİT'İN SİLAH KAÇAKÇILIĞI YAPMAK GİBİ BİR GÖREVİ YOK"

Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Suriye'nin içişlerine doğrudan müdahale edip silah desteği vermeye başladı. Bunu kabul etmek doğru değil. Bu tırlara MİT'E ait tırlar deniyor. Arama yapılamaz. Benim bildiğim kadarıyla Milli İstihbarat Teşkilatı'nın silah kaçakçılığı yapmak gibi bir görevi yok.

"YARIN BUNUN HESABINI KİM VERECEK?"

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yasasına baktığınızda, örgütün operasyonel eylem yapma yetkisi de yok. Sadece istihbarat toplar ve sayın Başbakana sunar bu kadar. Yasadışı bir işlemin içine Türkiye Cumhuriyeti sokulmuş durumda. Yarın bunun hesabını kim verecek"


Kaynak: MİLLİ GAZETE http://www.milligazete.com.tr/haber/Kilicdaroglu_MIT_silah_kacakciligi_yapiyor/305947Bu haber 650 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,746 µs