En Sıcak Konular

DAĞALGAZ KÖMÜR VE TÜPE GÖRE YÜZDE 53 DAHA KARLİ

20 Ocak 2014 23:16 tsi
DAĞALGAZ KÖMÜR VE TÜPE GÖRE YÜZDE 53 DAHA KARLİ Kayseri'de doğalgaz tedarikçisi Kayserigaz'ın Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, 5 kişilik bir evde ısınma, mutfak ve sıcak su temininde doğalgaz kullanılmasının, kömüre ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı olduğunu söyledi.

Doğalgaz kullanımı, kömür ve tüpe göre yüzde 53 daha karli

Kayseri'de doğalgaz tedarikçisi Kayserigaz'ın Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, 5 kişilik bir evde ısınma, mutfak ve sıcak su temininde doğalgaz kullanılmasının, kömüre ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı olduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ölçümlerine göre, Kayseri il merkezi, havası kirli 60 il arasından orta sıralarda yer alıyor. Valilik, belediye ve Kayserigaz, kirliliğin azaltılması için çeşitli faaliyetlerde bulunuyor. Bu kapsamda Kayserigaz, doğalgaz kullanımını arttırmak için çalışma başlattı. Bilinçli tüketici yetiştirmek amacıyla oluşturulan doğalgaz eğitim evinde öğrenci ve büyükler bilgilendiriliyor. Doğalgazı verimli ve daha tasarruflu kullanma yöntemleri anlatılıyor. 

Kayserigaz Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, doğalgaz kullanan bir aile ile kullanmayan arasında yapılan bir araştırmayı paylaştı. Isınma, mutfak ve sıcak su ihtiyacını doğalgazdan sağlayan 5 kişilik bir ailenin, yıllık yakıt giderinin ortalama bin 617 lira olduğunu belirten Dinçay, aynı ailenin kömür ve tüp tüketiminin ise 3 bin 45 lira civarında olduğunu söyledi. Dinçay, "Doğalgaz, kömür ve LPG giderlerini karşılaştırdığımızda yüzde 53'lük dikkat çeken bir kar söz konusudur. Yaklaşık 3 bin 500 lira olan sobalı bir evin doğalgaz dönüşüm maliyeti ise 2 yıllık doğalgaz kullanımıyla geri dönüyor." dedi. Kayserigaz olarak, il merkezinde imarlı alanların yüzde 98'inin doğalgaz altyapısının tamamlandığını anlatan Dinçay, Develi ve İncesu ilçelerinde de altyapı çalışmalarına başladıklarını söyledi. 

Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, enerji tasarrufu ve faturaların düşürülmesinin püf noktaları hakkında da bilgi verdi. Elektrikli cihazların A sınıfı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Dinçay, kalorifer peteklerinin önünün eşyalarla kapatılmaması, bina yalıtımı, pencere ve kapıların izolasyonu, kombi baca temizliği ve menfezlerin her zaman açık olmasının önemli olduğunu vurguladı. 

Bazı müteahhitlerin, zamanında yetiştiremedikleri işler nedeniyle doğalgaz aboneliği gecikmelerinde Kayserigaz'ı adres göstermeleriyle ilgili olarak Dinçay, "Kurum olarak verdiğimiz her hizmetin belli bir süresi var. Proje onayı ve gaz açma işlemlerini en fazla 1 ya da 2 gün içinde sonuçlandırıyoruz. İsteyenlere de telefon, yüz yüze ya da sosyal ağlar üzerinden bilgi veriyoruz." dedi.


Kaynak: MİLLİ GAZETE http://www.milligazete.com.tr/haber/Dogalgaz_

kullanimi_komur_ve_tupe_gore_yuzde_53_daha_karli/305998Bu haber 863 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,350 µs