En Sıcak Konular

''DEVLET SANSÜRÜ SİZİ GERÇEKTEN KORUR''

20 Ocak 2014 23:13 tsi
''DEVLET SANSÜRÜ SİZİ GERÇEKTEN KORUR'' TBMM’de görüşülen torba yasada yer alan ve internete sansür getirecek olmakla eleştirilen düzenlemeye ilişkin bazı kentlerde “İnternetime Dokunma” protestoları düzenlendi.

İnternete sansüre tepki çığ gibi

TBMM'de görüşülen torba yasada yer alan ve internete sansür getirecek olmakla eleştirilen düzenlemeye ilişkin bazı kentlerde "İnternetime Dokunma" protestoları düzenlendi.

İstanbul'da Taksim Meydanı'nda yapılan protestoya polis müdahale etti. Protestoculardan dağılmalarını isteyen polis, bir süre sonra da TOMA ile tazyikli su sıkarak protestocuları dağıttı. Eylem sırasında12 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Müdahalenin ardından protestocular ara sokaklara dağıldı. Bazı protestocular Alman Hastanesi civarında tekrar toplanırken, polis de bölgede TOMA ile önlem aldı. Farklı bedduaİstanbul dışında Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Eskişehir, Bodrum'da da "İnternetime Dokunma" eylemleri düzenlendi. Eylemlerde taşınan dövizlerdeki ifadeler de dikkat çekiciydi. Protestocular, "Allah onların server'larına virüsler salsın", "Diktatör internetini yerim diyor", "Sansür ne ayol", "İnternetimi rahat bırak", "Sağlam sansürcü", "Sansüre, baskıya, faşizme hayır", "Özgürlüklerimize dokundurmayız", "Ya internet ya kıyamet", "Haber alma hakkımız engellenemez", "İnternetimiz İslami usüllere göre kesilmektedir", "Özgürlüklerimize dokundurtmayız", "Devlet sansürü sizi gerçekten korur" yazılı dövizler taşıdı. İzmir'de 6 gözaltıİzmir'deki yürüyüşte ise olay çıkaran ve bir kafeteryada zarar oluşturan kişiler, polis ekiplerince takibe alındı. Kamera kayıtları ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda çalışma başlatan polis, belirlenen eşkallere uygun 6 kişiyi olayın zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ http://www.yenicaggazetesi.com.tr/internete-sansure-tepki-cig-gibi-93726h.htm


Bu haber 880 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,612 µs