En Sıcak Konular

YOLSUZLUK OPERASYONUNDA BİR SKANDAL DAHA

16 Ocak 2014 17:30 tsi
YOLSUZLUK OPERASYONUNDA BİR SKANDAL DAHA Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları belediyelere dayandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İstanbul merkezli yeni bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Ancak Organize Şube Müdürlüğü harekete geçmedi.

Yolsuzluk operasyonunda bir skandal daha
 
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları belediyelere dayandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İstanbul merkezli yeni bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlattı. Ancak Organize Şube Müdürlüğü harekete geçmedi. Operasyonun Beyoğlu belediyesi imar yolsuzlukları ile ilgili olduğu iddia edildi.
 
İstanbul'da yeni bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlatıldığı ancak savcılık talimatının İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanmadığı iddia edildi.
Soruşturmayı memur suçlarına bakan savcı İbrahim Baytekin'in yürüttüğü öğrenildi. Soruşturmanın itfaiye teşkilatı ağırlıklı olduğu, ihalede yolsuzluk suçlamasıyla İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan üst düzey bir yetkilinin de şüpheliler arasında yer aldığı ileri sürüldü.
İstanbul'da ilki 17 Aralık tarihinde gerçekleşen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ikinci dalgası 25 Aralık'ta yapılmak istenmiş ancak gerçekleşememişti.
 
35 polis görevden alındı
İstanbul Terörle Mücadele Şube'de görevli 35 polisin görevden alındığı öğrenildi. Görevden almaların rütbesiz polislere kadar uzandığı ifade ediliyor. Ayrıca Van merkezli El Kaide operasyonunu yürüten görevli tüm emniyet personelinin de görevden alındığı belirtiliyor. 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=32772&haber=yolsuzluk-operasyonunda-bir-skandal-daha


Bu haber 710 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,265 µs