En Sıcak Konular

MEHMET BARLAS'TAN GÜLEN İÇİN EN AĞIR YORUM

16 Ocak 2014 16:59 tsi
MEHMET BARLAS'TAN GÜLEN İÇİN EN AĞIR YORUM Hükümet- cemaat savaşında açık bir şekilde taraf olan Sabah Gazetesi'nin başyazarı Mehmet Barlas, bugün ananas karışıklı bir yazıyla sarstı.

Mehmet Barlas'tan Gülen için en ağır yorum

Barlas bugüne kadar Cemaat'e çok şey yazmıştı ama bugünkü en ağır yazısı.

Hükümet- cemaat savaşında açık bir şekilde taraf olan Sabah Gazetesi'nin başyazarı Mehmet Barlas, bugün ananas karışıklı bir yazıyla sarstı.

Uganda-Amerika ve Türkiye üçgeninde Cemaatin ihaleler dağıttığını vurgulayan Barlas, meşhur 'Yaratılanı yaradandan ötürü severiz" sözünü Gülen için çok başka şekilde yorumladı.

Barlas, "Tabii ki yaratılanı "Yaratan"dan ötür sevmek gerekir... Ama bu sevgi "Bazı yaratılanlar"ın her davranışlarının, Yaratan tarafından onaylanacağı anlamına da gelmez." diye yazdı.

İşte yazıdan çarpıcı bölümler;

AMERİKA - Uganda Türkiye üçgeninde bir yaşam. Amerika'da yaşayan Fethullah Gülen, bir yandan Türkiye'deki siyasete, yargıya, ekonomiye, bankacılığa ilişkin gelişmeler konusunda ağırlığını koyarken, bir yandan da Uganda'daki bir petrokimya tesisinin hangi Türk girişimciye verileceği konusunda tercihini seslendiriyor.

SÜRGÜNDEKİ HÜKÜMET Mİ? ABD'NİN YEDEK DARBE EKİBİ Mİ?

Gülen'in kendi isteği ile Amerika'da ikamet ettiğini bilmesek, onu Türkiye'deki tek parti iktidarının zulmünden kaçanların oluşturduğu "Sürgündeki Hükümet "in lideri şeklinde niteleyebiliriz. Eski alışkanlıklarımızla da "Demek ki Washington Türkiye'deki bir darbe için gerekli kadroları kendi topraklarında yedekte bekletiyor" bile diyebiliriz.

UGANDA HANGİ DİNDEN?

Bir başka gerçek de şöyledir... Çıkarlar söz konusu olduğunda "Din kardeşliği" benzeri kavramların pek fazla anlamı yoktur. Örneğin Uganda nüfusunu oluşturan 35 milyonu aşkın insanın yüzde 85'i Hıristiyan'dır. 1986'da bir darbeyle devlet başkanı olan ve o günden bugüne her seçimde başkanlığını koruyan, dediği dedik Yoveri Musoveni de Anglikan Kilisesi'ne bağlı bir Hıristiyan'dır.

Kokuşmuşluk gerçeği Nasıl oluyor da Uganda'da önemli bir yatırımın kaderi, kökü dışarıdaki bir Islami cemaatin (veya örgütün) elinde bulunabiliyor? Nasıl oluyor da Islami bir cemaat, Hıristiyan Uganda'daki bir rafinerinin yapımının kime verileceği konusunda söz sahibi olabiliyor? Bunun nedeni "Kokuşmuşluk" olabilir...

ANANASLARI KİM YİYECEK?

Gülen'in Koç'lara teklif edilmesini ve bu şekilde gönüllerine girilebileceğini önerdiği rafineri inşaatına gelince... 2012'de çıkartılan "Petrol Yasası" ile bu alandaki tüm yetkiler Museweni yönetimine verilmiştir.

Kısacası birilerinin gönlüne girilirken, birilerinin cüzdanına girmek aynı anda mümkün olabiliyor.

Biz burada "Büyük patron kim" ya da "Ananasları kim yiyecek" diye araştırırken, bakalım Ugandalılar da "Bizim ekonomimizin kararları Kampala yerine Pensylvania'daki bir çiftlikte mi veriliyor" sorusuna takılacaklar mı?


Kaynak: MİLLİ GAZETE http://www.milligazete.com.tr/haber/Mehmet_Barlastan_Gulen_icin_en_agir_

yorum/305449#.UtfnK9JdWbQ
Bu haber 637 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,926 µs