En Sıcak Konular

KERİNÇSİZ ''SEHVEN''İ AĞIR CEZA'LIK YAPTI

11 Ocak 2014 09:11 tsi
KERİNÇSİZ ''SEHVEN''İ AĞIR CEZA'LIK YAPTI Kemal Kerinçsiz’in Avukatı Gönül Kerinçsiz, davanın seyri ve Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesi konusunda şu bilgileri verdi:

Kerinçsiz "sehven"i Ağır Ceza'lık yaptı!

Kemal Kerinçsiz'in Avukatı Gönül Kerinçsiz, davanın seyri ve Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesi konusunda şu bilgileri verdi:

"Savcılık yaptığı soruşturma sonunda 'görev suistimali' suçu işlendiği tespitinde bulunuyor. Görev suistimalinden dava Sulh Ceza Mahkemesi'nde açılır. O da Sulh Ceza'da dava açmıştır. Hakim, dosyayı incelemiş ve şu kararı vermiş: 'Hayır, bu görev suistimali değildir. Bile bile yapılmış bir şeydir. Resmi evrakta görev sebebiyle yapılmış sahteciliktir. Görev sebebiyle yapılan sehtecilikte bizim görev alanımıza girmez. Ağır Ceza Mahkemesi alanına girer.' Bu sebeple de dosyayı Ağır Ceza'ya göndermiş. Her mahkemenin bakabileceği suç kapsamı farklı. Görevi suistimal Sulh Ceza kapsamındadır. Ama hakim, burada sahtecilik olabileceğini düşünerek 'Bunu Ağır ceza değerlendirsin. Benim görev alanıma girmez' demiş."  Avukat Celal Ülgen ise şunları söyledi: "Sulh Ceza ile Ağır Ceza arasında bir de Asliye Ceza Mahkemesi vardır. Hangi suçlara ağırlıklarına göre hangi mahkemenin bakacağı kanunda belirtilmiştir. Orta dereceli suçlarda Asliye ceza, hafiflerde Sulh Ceza, en ağırlarında ise Ağır Ceza bakar. Sulh Ceza hakimi, bu suçu ağır cezalık görmüş ve bu nedenle dosyanın Ağır Ceza'ya gönderilmesine karar vermiş. Suçun nitelenmesinde savcının yanlış düşündüğüne karar vermiş. Bu önemli bir gelişme ama bu bireysel sadece 31. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi'nin görüşüdür. Bakalım Ağır Ceza ne deyecek, kabul edecek mi? İlk defa sahte delil düzenleme hakkında bir karar veriliyor. Bu açıdan önemli. Ama Ağır Ceza'nın da bir görevsizlik kararı verip, vermeyeceğini bilmiyoruz. Bekleyelim. Çünkü, henüz yargı cephesinde hiç bir olumlu gelişme olmamıştır. Yargılamanın sonucunu bir görmek lazım." 


Kaynak: YENİÇAĞ GAZETESİ http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kerincsiz-sehveni-agir-cezalik-yapti-93262h.htm


Bu haber 688 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,894 µs