En Sıcak Konular

''ÖKÜZ ÖLMEDEN ÖNCE'' METİNER KİMİN ELLERİNDEN ÖPÜYORDU?

10 Ocak 2014 22:42 tsi
''ÖKÜZ ÖLMEDEN ÖNCE'' METİNER KİMİN ELLERİNDEN ÖPÜYORDU? Milli Gazete Siyaset editörü ve deneyimli gazeteci Muhammet Altındal, milligazete.com.tr için yazdı: 'Ellerinden öperim Melek anne!'

Ellerinden öperim Melek anne!

Milli Gazete Siyaset editörü ve deneyimli gazeteci Muhammet Altındal, milligazete.com.tr için yazdı: 'Ellerinden öperim Melek anne!'

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, bir televizyon programında Zekeriya Öz'e sormuş: "Angels Peninsula'da konakladınız mı?" Yükselir'in merak ettiği sadece bu konaklama değildi. Programda Sevilay Yükselir "İlk defa burada açıklıyorum" diye başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Zekeriya Öz diyelim ki bu tatili cebinden harcadı. Peki; 3 Şubat 2012'de ailesi ile Dubai'ye gitti mi, gitmedi mi? Dubai'de altı gün boyunca Meydan Otel'de konakladı mı konaklamadı mı? Soruyorum sadece. Bana bu yönde bir ihbar geldi, ben de kamu adına Sayın Zekeriya Öz'e soruyorum. Konakladıysanız lütfen yaptığınız harcamasını gösterir misiniz? Konaklamadıysanız da diyin ki ben konaklamadım. 30 Haziran 2013, sekiz gün boyunca Marmaris'teki Angels Peninsula'da konakladınız mı? Bu otelin cemaate yakın olduğu bilinen Akın İpek, İpek ailesinin sahibi olduğu Koza Grubu'nun Angels Peninsula'da 8 gün boyunca bütün aileniz konakladınız mı, konaklamadınız mı? Konakladıysanız bize bu harcamaların karşılığını gösterir misiniz?"

METİNER'E DE SORABİLİR Mİ?

Şimdi "öküz öldü ortaklık bozuldu" ya Sevilay hanım savcıya, Akın İpek'in (Koza grubu) lüks otelinde ne işin var? Seni neden orada ağırladılar? türü sorular yöneltiyor. Sevilay Yükselir haklı aslında. Bir savcının lüks bir otelde ağırlanması, masraflarının otel tarafından karşılanması abestir. Savcı Öz, Sevilay Yükselir'e cevap verir ya da vermez kendi bileceği iş. Benim merakımı celbeden konu ise şu: Sevilay Yükselir bu sorunun cevabını neden merak ediyor?  Öyle ya Sevilay Yükselir bu işin etik kısmını sorguluyorsa o zaman AKP Milletvekili Mehmet Metiner'e de sormalı aynı soruyu? "Sayın Metiner bir milletvekili olarak Akın İpek'in Angels Peninsula'sında ne işin vardı?" diye sormalı, onun da yakasına yapışmalı değil mi?

METİNER ÖVGÜLER DİZİYOR

Şimdi o da nereden çıktı diye soranlar olacaktır. Mehmet Metiner'in o otelde ağırlandığını nereden biliyorsun? diye merak edenler için söyleyelim. Tamamen gazeteciliğin hafızası ile ilgili. Sayın Mehmet Metiner 04.09.2012 tarihli Yeni Şafak'taki köşesinden (aralarının iyi olduğu günlerde tabi) Akın İpek'e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyordu. Hatta otelin adının da Akın İpek'in annesinden geldiğini söyleyerek "Senin de mübarek ellerinden öperim Melek anne!" notuyla yazısını sona erdiriyordu. İşte AKP milletvekili Mehmet Metiner'in öve öve bitiremediği "Angel's Peninsula" hakkında yazdığı o yazı:

"Yeryüzünde bir cennet arıyorsanız Marmaris'teki Angel's Peninsula'yı mutlaka görmelisiniz diyorum. Denizle kucak kucağa bir yarım ada. Muhteşem bir deniz, yeşillik ve tüm hizmetler için düşünülmüş kusursuz bir tesis. Otel odalarının yanısıra yeşillikler içindeki dublex villalar ayrı bir hava katmış. Villaların içinde yüzme havuzları var. Akın ve Tekin İpek kardeşler, bu yarımadaya muhterem anneleri Melek hanımın adını vermişler. 'Meleğin Yarımadası', cennetten bir parça. Melek hanım her şeyiyle bizzat ilgili. Akın ve Tekin İpek kardeşlerime ev sahiplikleri için teşekkür ederim. Senin de mübarek ellerinden öperim Melek anne!"

Şimdi benim sorum hem Sevilay Yükselir'e hem de sayın Mehmet Metiner'e. Sayın Yükselir Mehmet Metiner'e de o otelde neden ağırlandığını soracak mı? Sayın Metiner Melek annenin ellerinden yine öpecek mi? (Muhammet Altındal - milligazete.com.tr)

Kaynak: MİLLİ GAZETE http://www.milligazete.com.tr/haber/Ellerinden_operim_Melek_anne/304768#.UtBWBdJdWbQBu haber 791 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,345 µs