En Sıcak Konular

SURİYELİ MUHALİFLER KİMYASAL BOMBA KULLANDI

20 Mart 2013 10:55 tsi
SURİYELİ MUHALİFLER KİMYASAL BOMBA KULLANDI Muhalifler Halep'te bir ormanlık araziye yaptıkları saldırıda kimyasal silah kullandı. Roketin düştüğü yerde sivillerin yaşadığı belirtildi.

Korkulan oldu 'Bunun sorumlusu Türkiye!'

Muhalifler kimyasal silah kullandı

Suriye'nin SANA haber ajansının haberine göre muhalifler Halep'te bir ormanlık araziye yaptıkları saldırıda kimyasal silah kullandı. Roketin düştüğü yerde sivillerin yaşadığı belirtildi.

SURİYE'YE SERT TEPKİ

Lübnan Devlet Başkanı Michel Sleiman, Suriye'nin Lübnan sınırına yaptığı hava saldırılarını 'kabul edilemez' olarak nitelendirdi. Sleiman, ülkenin bütünlüğüne yönelik bir saldırı olarak ifade ettiği saldırıların derhal durdurulması gerektiğini açıkladı. 

'TÜRKİYE VE KATAR SORUMLU!'

Suriye Enformasyon Bakanı Omran al-Zoabi, muhaliflerin yaptığı kimyasal saldırıyı Türkiye ve Katar'ın sorumluluğu olduğunu iddia etti. 'Muhaliflerin en büyük destekçisi' olarak nitelendirdiği Türkiye'nin saldırının en büyük sorumlularından biri olduğunu iddia eden Zoabi, hukuki ve politik olarak Türkiye'nin cevap vermesi gerektiğini belirtti. Zoabi ayrıca bu saldırının 'İstanbul'da kurulan muhalif hükümetin ilk icraatı' olduğunu söyledi.

Muhaliflerin saldırısında 16 kişinin öldüğü 85 kişinin ise yaralandığı açıklandı. 

MUHALİFLER AÇIKLAMA YAPTI

Suriyeli muhalifler yaptıkları açıklamada kimyasal silah kullanmadıklarını aksine, Suriye ordusunun kimyasal yüklü bir SCUD füzesi ateşlediğini iddia etti.

'16'SI ASKER 26 ÖLÜ'

Bölgede bulunan insan hakları dernekleri gönderdikleri raporlarda ölü sayısını 16 tanesi Suriye askeri olmak üzere 26 olarak açıkladı.

İNSANLAR SOKAKLARDA VE EVLERİNDE ÖLÜYORLARDI

Saldırının gerçekleştiği bölgeden bildiren bir Reuters fotoğrafçısı duyanları dehşete düşüren açıklamalar yaptı. Fotoğrafçı telefonla yaptığı bağlantıda 'Etrafta çoğunlukla kadın ve çocuklar vardı. Havada bir klorin kokusu hissedilebiliyordu. Gördüğüm kadarıyla insanlar sürekli hastaneye doğru götürülüyordu' ifadelerini kullandı.(gazetevatan.com)Kaynak: GAZETEVATAN http://haber.gazetevatan.com/korkulan-oldu-bunun-sorumlusu-turkiye/523189/30/dunyaBu haber 349 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,729 µs