En Sıcak Konular

HÜKÜMETİN BÜYÜK OPERASYONU

15 Mart 2013 23:37 tsi
HÜKÜMETİN BÜYÜK OPERASYONU PKK’lıların elinde rehin tutulan Türkiye Cumhuriyeti memurları, aralarında eşkıyanın lider kadrosundan olan ve Reşadiye Karakolu’nu basan Süleyman Şahin’in de bulunduğu teröristler tarafından Türkiye’den gelen heyete teslim edildi.

Hükümetin büyük operasyonu!

Devletin kaymakamı, devletin komiseri, devletin astsubayı, devletin polisi, devletin uzman çavuşları, devletin rütbesiz askerleri yıllardır PKK’nın elinde esir. Kaldıkları yer belli, Kandil’in hangi ağacının altında tutuldukları belli, sabah akşam ne yiyip içtikleri belli, buz gibi soğuklarda nasıl çileler çektikleri belli ama “devlet” onları görmezden geldi. 
Çünkü Kandil, “Amerikan toprağıydı!” 
O topraklara izinsiz, destursuz girmek yasaktı. 
Kasımpaşa siyaseti o topraklarda sökmezdi. 
Ama gel zaman git zaman “barış denilen” ve PKK’nın zafer naraları attığı süreç başladı. PKK’lıların elinde rehin tutulan Türkiye Cumhuriyeti memurları, aralarında eşkıyanın lider kadrosundan olan ve Reşadiye Karakolu’nu basan Süleyman Şahin’in de bulunduğu teröristler tarafından Türkiye’den gelen heyete teslim edildi. 
Aynı gün gazetelerde manşetten bir başka haber: 
“Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bombalı aracı patlatan Suriye istihbaratına mensup kişiler Lazkiye’ye giden özel harekat polisleri tarafından nefes kesen bir operasyonla yakalanıp Türkiye’ye getirildi.” 
1.    Lazkiye’ye gidip operasyon yapıldığı haberi için neden PKK’lıların Türk memurlarını teslim ettiği günü beklediniz? 
2.    “Ey millet! Bakın biz ne güzel sınır ötesi operasyonlar yapıyoruz” mu demek istediniz? 
3.    Yoksa vatandaşın sizden beklediği “neden bugüne kadar Kandil’e baskın yapıp esir Türkleri kurtaramadınız da PKK’lıların pis propagandalarla onları teslim etmesini mi kamufle etmek istediniz? 
4.    Suriye’ye sınır ötesi operasyon için TBMM’den tezkere çıkması gerekmiyor mu? Bu tezkereyi ne zaman çıkardınız? 
5.    Yolgeçen hanına dönmüş (daha doğrusu Türkiye sayesinde yolgeçen hanına dönmüş) Suriye’nin Türkiye’ye sınır bölgelerine ve devamında Lazkiye’ye bir gizli operasyon yapmak şu anda o kadar kolay ki, “bana izin verin birkaç saatte tek başıma Lazkiye valisini” yakalayıp geleyim!
6.    Cilvegözü’ndeki patlama sonrası Türkiye’de bulunan isyancıların yasadışı faaliyetleri üzerindeki “şüphe bulutları” ayyuka çıkmışken, “işte bombayı koyanlar! Lazkiye’de yakalayıp getirdik!” şeklindeki haberler bir dezenformasyon izlenimi doğurdu. 
Lakiye’de nasıl yakalandıklarını bilmediğimiz bazı kişilerin Suriye ajanı olup olmadıkları birkaç yıl süren mahkeme sonucu ortaya çıkar ve herkes de bu olayı çoktan unutmuş olur. 
Akılda ne kalır peki? 
Kandil Dağı’na adım atmaktan ödleri patlayan sahte kahramanların, Lazkiye’de çıktıkları gezintiyi “büyük kahramanlık” olarak siyasi ranta dönüştürme çabaları kalır. 

Muharrem Bayraktar - Yeni Mesaj

 

Kaynak: YENİ MESAJ GAZETESİ http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,12005016/hukumetin-buyuk-operasyonu/muharrem-bayraktar


Bu haber 361 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,904 µs