En Sıcak Konular

BAHÇELİ: ''MHP SAYESİNDE KUR'AN SEÇMELİ DERS OLDU''

1 Nisan 2012 10:59 tsi
BAHÇELİ: ''MHP SAYESİNDE KUR'AN SEÇMELİ DERS OLDU'' Bahçeli, 'Ortaokul ve liselerde Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatının isteğe bağlı ders olarak okutulması ve imam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılması MHP'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat bulmuştur " dedi.

MHP sayesinde Kur'an-ı Kerim seçmeli ders oldu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 'Ortaokul ve liselerde Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatının isteğe bağlı ders olarak okutulması ve imam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılması MHP'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat bulmuştur " açıklaması yaptı. 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, " TBMM'nde Kabul Edilen Yeni Eğitim Sistemiyle " ilgili açıklamasında, " Ortaokul ve liselerde " Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatının" isteğe bağlı ders olarak okutulması ve imam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılması Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat bulmuştur " dedi.

" TBMM Genel Kurulu'nda "İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" teklifi görüşülerek kabul edilmiştir " diyen Bahçeli, açıklasında şunları söyledi: " Böylelikle milli eğitim sistemi kamuoyunda bilindiği ismiyle "4+4+4" şeklinde yasalaşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi söz konusu teklifin gündeme gelmesinden itibaren ilkeli, tavizsiz ve donanımlı itirazlarını yapmış; AKP'nin uzlaşmadan kaçan, diyalogu dışlayan, sinsi niyetlerini meşrulaştıran ve dayatmacı anlayışına esastan ve usulden karşı çıkmıştır.

MHP'NİN TUTUMU

Eleştirilerini sıralamış ve kanun teklifinin muhteviyatındaki mahsurları yeri ve zamanı geldiğinde tüm açıklığıyla muhataplarına bildirmiştir.
Ayrıca milletimizin milli ve manevi hasletlerinin muhafaza edilmesi ve bu alandaki AKP istismarının önüne geçilmesi amacıyla, partimiz elinden gelen çabayı göstermiş ve şahsiyetli bir siyasi tutum izlemiştir.
Bu kapsamda ortaokul ve liselerde " Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatının" isteğe bağlı ders olarak okutulması ve imam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılması Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat bulmuştur.
Elbette temel eğitim içinde, isteyen ve dileyen herkesin dininin ve inançlarının gereğini tam ve eksiksiz öğrenmesi ve bu konudaki taleplerinin karşılanması her şeyden önce devletin zorunlu görevi olarak değerlendirilmelidir.
Konuyla ilgili AKP'nin baştan soğuk ve mesafeli tavrı, partimizin kararlı tutumuyla aşılmış ve iktidar partisi de kendi önergesini vererek önemli bir eşik bu şekilde aşılmıştır.
Eğitim sistemiyle ilgili yeni düzenlemenin en olumlu ve hayırlı yönü ise şüphesiz bu husus olmuştur.
Bu konuda emeği ve katkısı geçen her milletvekiline ve siyasi partiye içtenlikle teşekkür ediyor, yeni uygulamanın aziz milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. "


Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=23410


Bu haber 458 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,348 µs