En Sıcak Konular

GÜL: ''TÜRKİYE'NİN BISP'E KATKISI SÜRECEK''

4 Ekim 2011 22:30 tsi
GÜL: ''TÜRKİYE'NİN BISP'E KATKISI SÜRECEK'' Benazir Gelir Desteği Programı (BISP) Başkanı Sn. Farzana Raja, T.C. Cumhurbaşkanı Sn.Abdullah Gül ile bugün Çankaya Köşkünde görüştü ve Pakistan Cumhurbaşkanı Sn. Asif Ali Zerdari’nin özel bir mektubunu iletti.

Cumhurbaşkanı Gül: “BISP’in aldığı uluslararası destek programın şeffaflığını yansıtıyor; Türkiye'nin BISP’e katkısı sürecek

Sn. Farzana Raja T.C. Cumhurbaşkanına, Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari’nin özel mektubunu iletti
 
Benazir Gelir Desteği Programı (BISP) Başkanı Sn. Farzana Raja, T.C. Cumhurbaşkanı Sn.Abdullah Gül ile bugün Çankaya Köşkünde görüştü ve Pakistan Cumhurbaşkanı Sn. Asif Ali Zerdari’nin özel bir mektubunu iletti. Kabulde BISP Sekreteri Sn. Sher Khan, Pakistan’ın Türkiye Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat, BISP ve Büyükelçilik yetkilileri hazır bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Gül program dolayısıyla Pakistan yönetimini tebrik etti ve BISP’in yoksulluğun azaltılmasında uluslararası toplum için bir rol modeli olduğunu söyledi. BISP’in Şehit Benazir Butto adını ve mirasını en iyi şekilde yaşattığını söyledi.
 
Gül "BISP’in önemli finansal kurumlarından ve dünyanın çeşitli yerlerindeki hayırseverlerden aldığı uluslararası destek,  bu programın şeffaflığını yansıtmaktadır”, dedi. FoDP’nin Tokyo konferansında verilen sözleri hatırlattı ve Türkiye'nin taahhütlerini  yerine getireceğini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin sürekli olarak BISP’e olumlu katkılar sağlayacağını söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Gül bu vesileyle Sn.Farzana Raja’dan Cumhurbaşkanı Asif Ali Zerdari’ye en içten selamlarını iletmesini istedi.
 
Sn. Farzana Raja Pakistan’ın birbiriyle bağlantılı olan yoksulluk ve terörizmle  mücadele ettiğini söyledi. Buna en iyi yanıtın hedeflenmiş bir sosyal güvenlik ağı olarak Benazir Gelir Desteği Programının (BISP) olacağını söyledi.
 
Başkan, BISP hakkında ayrıntılı bir brifing verdi. Program kapsamında 5 milyondan fazla aileye nakdi yardım sağlandığını ve Yoksulluk Araştırmasının tamamlanmasıyla birlikte bu rakamın 7 milyona ulaşacağını bildirdi. Cumhurbaşkanına yoksulluk araştırması hakkında bilgi verdi ve Güney Asya'da kendi türünün ilk örneği olduğunu vurguladı.
 
Buna ek olarak, bu ailelere hayat ve sağlık sigortası, mikrofinans, teknik ve mesleki eğitim sağlandığını belirtti. Raja "Dünya Bankası ve DFID’in desteği ile yakın zamanda BISP, yoksul ailelere çocuklarını okula göndermeleri için teşvik amaçlı nakit transferi başlatacak," dedi.
 
 
Fotoğraf Yazısı: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Benazir Gelir Desteği Programı (BISP) Başkanı Sn. Farzana Raja’yı Köşk’te kabul ederken görülüyor.

 

Ankara, 3 Ekim 2011

Pakistan Büyükelçiliği
(Basın Ataşeliği)
Basın Bülteni 

 

Kaynak: Demokrat Haberler Ajansı
 Bu haber 502 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,653 µs