En Sıcak Konular

ALTAYLAR'DAN HİRA'YA TÜRK-İSLAM DOSTLUĞU

11 Eylül 2011 21:32 tsi
ALTAYLAR'DAN HİRA'YA TÜRK-İSLAM DOSTLUĞU Bu kitapta ''milliyetçilik kavramı'' ile ''din olgusu'' derinlemesine incelenip şu sonuca varılıyor: Gerçek Türk Milliyetçisi aynı zamanda tam bir müslüman olmalıdır.Huzur bundadır,güç bundadır...

Altaylardan Hira’ya Türk-İslam Dostluğu

Oğuz ÇETİNOĞLU

 

MİLLİYETÇİLİK DÜŞÜNCESİ; STATİK (DURAĞAN) DEĞİL, ÇAĞLARA VE MİLLETLERİN ÖZELLİKLERİNE GÖRE DİNAMİK (DEĞİŞEN VE GELİŞEN) BİR YAPIYA SAHİPTİR. EFRADINI CÂMİ-AĞYARINI MÂNİ BİR İFADE İLE DENİLEBİLİR Kİ;

MİLLİYETÇİLİK; MİLLETE AİT MADDÎ VE MANEVÎ, AHLAKÎ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİN KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİ, DÜNYA DURDUKÇA BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ BİR DEVLETE SAHİP OLARAK YAŞAMAK İDEALİDİR.

MİLLİYETÇİLİK KAVRAMI, BATI DÜNYASI İÇİN YENİDİR. FRANSIZ İHTİLALİ İLE DOĞMUŞ VE GELİŞMİŞTİR. TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN TEMELLERİNİN M.Ö. 200’LÜ YILLARDA HUN İMPARATORLUĞU İLE ATILDIĞINI SÖYLEMEK MÜMKÜNDÜR.

HUCURAT SÛRESİ’NİN 13. ÂYET-İ KERİMESİ İLE KAVMİYETÇİLİĞİN YASAKLANDIĞI GEREKÇE GÖSTERİLEREK VE MİLLİYETÇİLİĞİN DE KAVMİYETÇİLİKLE AYNI KAVRAMLAR OLDUĞU YANILGISINA DÜŞEREK, MİLLİYETÇİLİĞİ REDDEDENLER (AZ DA OLSA) VARDIR. DİĞER TARAFTAN, İSLAMİYET’İN TÜRKLERİ ASLÎ ÖZELLİKLERİNDEN UZAKLAŞTIRDIĞINI DÜŞÜNÜP, DİN OLGUSU İLE ARALARINA MESAFE KOYANLARA DA RASTLANMAKTADIR.

BATI; AZ SAYIDA KİŞİLERDEN OLUŞAN BU GRUPLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK SURETİYLE MİLLÎ BİRLİĞİMİZİ-BÜTÜNLÜĞÜNÜZÜ ZAYIFLATMAK VE BOZMAK HESAPLARI İÇERİSİNDEDİR.

BU KİTAPTA; MİLLİYETÇİLİK KAVRAMI VE DİN OLGUSU, KÖKENLERİ VE İNSANIMIZA KAZANDIRDIKLARI DEĞERLER İTİBARİYLE, DERİNLEMESİNE İNCELENİP ŞU SONUCA VARILIYOR:

GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİSİ, AYNI ZAMANDA TAM BİR MÜSLÜMAN OLMALIDIR. HUZUR BUNDADIR. GÜÇ BUNDADIR. TÜRK MİLLETİNİN EN AZ 4.000 YILLIK MİLLÎ VARLIĞINI, 1.100 YILLIK MANEVÎ DAYANAĞINI YENİ VE GELECEK BİNLERCE YILLARA TAŞIMAK İMKÂNI BUNDADIR.

 

Kaynak: turkocagi.org.tr {http://www.turkocagi.org.tr/modules.php?name=Kultur&pa=showpage&pid=457}

 Bu haber 1,636 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,003 µs