En Sıcak Konular

HÜSEYİN ÇELİK ''MEZHEP POLEMİĞİ''NDE ÇARK ETTİ

11 Eylül 2011 13:55 tsi
HÜSEYİN ÇELİK ''MEZHEP POLEMİĞİ''NDE ÇARK ETTİ AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 8 Eylül’deki polemiğe yol açan basın toplantısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Mezhep polemiğinde son nokta

Çelik: İma bile etmedim
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dün 8 Eylül’deki polemik yaratan basın toplantısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Çelik, basın toplantısında CHP’nin Suriye politikasını eleştirirken, Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Suriye’deki yönetime mezhep yakınlığıyla sahip çıkıp çıkmadığını sorduğunu, şayet böyle bir şey yapıyorsa bunun affedilmez ve kabul edilemez olacağını ifade ettiğini” söylemişti. Çelik, dün yazılı açıklamasında, şöyle dedi: “Hayatım boyunca bütün inanç ve mezheplere saygılı oldum. Basın toplantısında kullandığım ifadeler iyi incelenirse ben mezhepsel bir bakış açısı ve yaklaşımın vahim olacağını söylüyorum. Buna karşı çıkıyorum. Alevi vatandaşlarımıza yönelik olumsuz bir imada bile bulunmam söz konusu değil. Bizzat benim eleştirdiğim tavrın bana mal edilmeye çalışılması hakkaniyet ve vicdan ölçüleriyle bağdaşmaz. Baas Partisi benzetmesi ve yakıştırmasının ne anlama geldiğini bu konuda bilgi sahibi olanlar çok iyi bilirler. Ben totaliter ve otoriter vasıflarından dolayı Baasçı rejimler ile CHP arasında bir bağıntı kuruyorum. Bunun Sünnilikle de Alevilikle de uzaktan yakından bir alakası yoktur.”

NE DEMİŞTİ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, basın toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun Suriye’deki gelişmelere ilişkin Başbakan’ın açıklamalarını bu ülkenin iç işlerine karışmak olarak nitelendirdiğine dikkat çekerek, şöyle demişti: “Niçin savunuyorsunuz Suriye’deki Baas’çı rejimi? Aklıma kötü şeyle geliyor. Acaba Kılıçdaroğlu mezhep yakınlığı dayanışmasıyla mı Suriye’ye bu manada sahip çıkıyor?”

 

Kaynak: GAZETEVATAN {http://haber.gazetevatan.com/mezhep-polemiginde-son-nokta/398915/9/Siyaset}


 Bu haber 750 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,863 µs