En Sıcak Konular

TS: ''GECİKEN ADALETİN ADALET OLMADIĞI UNUTULMAMALI''

16 Ağustos 2011 21:50 tsi
TS: ''GECİKEN ADALETİN ADALET OLMADIĞI UNUTULMAMALI'' Trabzonspor Kulübü, geçen sezon toplanan 82 puana rağmen "ellerinden alınan şampiyonluğun" kaybettirdiklerinin her platformda takipçisi olacaklarını bildirdi.

Trabzonspor'dan TFF'ye sert tepki!

Trabzonspor Kulübü, geçen sezon toplanan 82 puana rağmen "ellerinden alınan şampiyonluğun" kaybettirdiklerinin her platformda takipçisi olacaklarını bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Trabzonspor Kulübü olarak şike soruşturmasının başladığı tarihten bu yana sorumlu ve sağduyulu anlayışımızı koruyarak sürecin sağlıklı yürümesi adına elimizden gelen çabanın tamamını gösterdik. Bu yolda camiamızın çeşitli kesimlerinden farklı yönde telkin ve talepler gelse de soruşturmanın selameti açısından bu duruşumuzdan taviz vermedik. Zaman zaman eleştirildik ama hukukun üstünlüğünün sonunda hak ettiğimiz payeyi vereceğine inandık ve inanmaya da devam ediyoruz" denildi.

Geçen sezonun özellikle ikinci devresi hatırlandığında sık sık dile getirdikleri endişelerin ne kadar haklı olduğunun, yaşanan adli süreçle de ispatlandığının belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Çeşitli vesilelerle dile getirdiğimiz konuların devletin emniyet ve yargı organları tarafından da tespit edilmesi uğradığımız haksızlığın en önemli belgesi konumundadır. Trabzonspor’un 2010-2011 sezonunda oynadığı müsabakaların sonuçlarını saha dışında lehine çeviren hiçbir eylemi yoktur. Aldığı tüm galibiyetler kendisine yönelik engelleme çabalarına rağmen hak ettiği kazanımlardır. Trabzonspor Kulübü olarak sürecin başından beri ilgilendiğimiz konu, rakiplerimizin mağduriyetini değil, kendi hakkımızın teslimini beklemek yönündedir. Topladığımız 82 puana rağmen elimizden alınan şampiyonluğun bize kaybettirdiklerinin bugünkü süreçten sonra her platformda takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Maddi manevi kayıplarımızın karşılığı zamanı geldiğinde tüm meşru ve hukuki zeminde mutlaka aranacaktır."

"FUTBOLUMUZ BÖYLESİNE KOMİK BİR GÖRÜNTÜYÜ HAK ETMEMEKTEDİR"

Açıklamada, gelinen noktada tarihi bir fırsatın eşiğinde olan Türk futbolunu yönetenlerin, yasaları hiç sayan bir yaklaşım içerisine girdiklerine de üzülerek şahit olunduğu vurgulanarak, "Devletin yetkili organlarının başlattığı bu temizlik hareketine, en büyük desteği vermesi gereken Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu maalesef ayak uyduramamıştır. Başkan Mehmet Ali Aydınlar’ın, düzenlediği basın toplantısında sergilediği çelişkili tutum en az bugünkü belirsizlik ortamı kadar Türk futbolunun önünde büyük bir tehlike olarak durmaktadır. Aydınlar ve ekibinin, milyonları etkisi altına alan böylesine önemli bir olayı sürüncemede bırakmaya hakkı yoktur. Asıl bu oyalama anlayışı, çok sözü edilen futbolun marka değerine vurulan en büyük darbedir" denildi.

Futbol Federasyonuna göre ortada suçlular olduğunu ama bu suçluların işlediği suç olmadığının savunulduğu açıklamaya, şöyle devam edildi: "Futbolumuz böylesine komik bir görüntüyü hak etmemektedir. Bu gerçekten daha da vahim olanı, federasyon başkanının söylemleriyle oturduğu koltuğun gerektirdiği sorumluluğun farkında olmadığı izlenimi vermesidir. Sürecin Avrupa’da mücadele eden kulüpleri nasıl etkileyeceği meselesine ’bu onların sorunu’ mantığıyla yaklaşan başkanın, ’kendinden şüphelenen varsa şimdiden çekilsin’ anlayışı, böylesine önemli bir olaya hangi gözlükle baktığının da belgesidir.

Yine federasyon başkanının, soruşturmayı yürüten mahkemenin insanların özgürlüklerini kısıtlayacak kadar önemli belgelere sahip olmasına ve bu yönde karar almasına rağmen, ellerinde yeterli delil olmadığını söylemesi adeta kendi konumlarını hukukun üstünde bir seviyeye taşıdıkları izlenimini yaratmaktadır.

Ortada belge yoksa başkanımız ve diğer yöneticilerimiz neden disiplin kuruluna sevk edilmişlerdir? Sırf etik kurulunun şike şüphesine rastladığından bahsedip, delilsizliği bahane etmek bile bu federasyonun nasıl bir çelişkiler yumağı içerisinde çıkış aradığının en bariz göstergesidir."

"GECİKEN ADALETİN ADALET OLMADIĞI UNUTULMAMALI"

Kulüp açıklamasında, yaşanan bu gelişmelerin, federasyona yönelik daha seçim sürecindeki çekincelerinin ne kadar haklı olduğunu da gözler önüne serdiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi: "Federasyon başkanı aldıkları karardan tüm kulüplerin memnun olduğunu açıklamıştır, ancak biz memnun değiliz. Devletin elindeki belgeleri ve tahkikat sürecini hiçe sayan bir federasyon yönetiminin bu ülke futboluna vereceği hiçbir şey olamaz. Türkiye’de yaşanan değişimin ışığında kendini bu ortama uyduramayan federasyon da değişmek zorundadır. Zira bugünün Türkiye’sinde, statükonun ve gücün hukukunu, hukukun gücüne tercih eden hiçbir oluşumun fazla uzun ömürlü olması mümkün değildir. Süreci yönetenler de bunu böyle bilmeli ve gereken adımları cesaretle atmalıdırlar. İnancımız odur ki, adalet er ya da geç yerini bulacaktır ama geciken adaletin adalet olmadığı da unutulmamalıdır."

 

Kaynak: MİLLİYET GAZETESİ {http://spor.milliyet.com.tr/trabzonspor-dan-tff-ye-sert-tepki-/spor/spordetay/16.08.2011/1427482/default.htm}

 Bu haber 396 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,467 µs