En Sıcak Konular

GÖRMEZ: ''İNSANLIK AÇGÖZLÜLÜĞÜNÜ YENMELİ''

16 Ağustos 2011 13:13 tsi
GÖRMEZ: ''İNSANLIK AÇGÖZLÜLÜĞÜNÜ YENMELİ'' Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Başka bir kıtadaki açlığı telafi ederken, aynı zamanda insanlığın aç gözlülüğünü de ortadan kalkması için çaba sarf ediyoruz" dedi.

İnsanlık açgözlülüğünü yenmeli

Somali'de yaşanan açlık felaketine Türkiye seyirci kalmadı. Türkiye'den yapılan yardımlar devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Başka bir kıtadaki açlığı telafi ederken, aynı zamanda insanlığın aç gözlülüğünü de ortadan kalkması için çaba sarf ediyoruz. Yüreklerimizdeki kuraklığı da gideriyoruz. Merhamet ve şefkat kıtlığımızı da bu yardımlar sayesinde tedavi ediyoruz." dedi.

Somali'de yaşanan açlık felaketine Türkiye seyirci kalmadı. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplam 3 bin 925 koliden oluşan 106 tonluk gıda yardımını Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla gönderiyor. İlk partisi 1260 koliden oluşan 34 ton gıda paketi, kargo uçağıyla yola çıktı. Diğer yardımlar da gemiyle Somali'ye ulaştırılacak. Gıda paketi gönderiminde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Türk milletinin Somali'ye yaptığı yardımlardan gurur duyduğunu belirterek, Somali'de Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla ekmek fırını ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından aşevleri kurulacağını da müjdeledi. Görmez, aşevi ve ekmek fırınlarıyla halsiz durumda olan Somali halkının daha rahat yemeğe kavuşacağının altını çizdi. Somali'ye yapılan yardım kampanyalarının birkaç açıdan önemine değinen Görmez, "Başka bir kıtadaki açlığı telafi ederken, aynı zamanda insanlığın aç gözlülüğünü de ortadan kalkması için çaba sarf ediyoruz. Yüreklerimizdeki kuraklığı da gideriyoruz. Merhamet ve şefkat kıtlığımızı da bu yardımlar sayesinde tedavi ediyoruz." dedi.

"Facebook'taki Somali paylaşımların önemsiyorum"
Diyanet İşleri Başkanı, yardım kampanyalarında farklı bir konuya da dikkat çekti. Facebook gibi sosyal paylaşım ortamlarında oluşturulan gruplar ve yazışmaların dışında her bir kullanıcının Somali ve Afrika için oluşturduğu logolarla sosyal paylaşım kullanıcılarını yardımlaşmaya davet ettiğini belirtti. Bu tür bir yardım bilincinin oluşmasında dünyanın öbür ucundaki insanları da harekete geçirdiğini aktaran Görmez, medyaya tanıtım noktasında yaptığı haberler için de teşekkür etti. Görmez, 10 güne kadar yapılan yardımların 100 milyon TL'yi bulacağını da ifade etti. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, iş dünyasının yapacağı yardımları önemsediğini de şu sözlerle dile getirdi: "İş dünyasının harekete geçmesini önemsiyoruz. Bizim yardımlarımız geçici. İş dünyasının katkıları sürdürülebilir hayatın kurulmasına olumlu etki sağlayacaktır. Mağdurun, mahrumun, aç ve yoksulun yanında olmayı şiar edinmiş Türk milletin ferdi olmaktan dolayı kıvanç duyuyorum." aketler, uçaklara yüklendi.

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/insanlik-acgozlulugunu-yenmeli-213289.htm}


 Bu haber 470 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,744 µs