En Sıcak Konular

İHSAN BARUTÇU TBMM'DE YEMİN EDİP İLK KEZ KONUŞTU

30 Haziran 2011 13:25 tsi
İHSAN BARUTÇU TBMM'DE YEMİN EDİP İLK KEZ KONUŞTU MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "affetmeyeceğim" dediği Barutçu, önceki gece TBMM'deki yemin törenine gelerek son dakika sürprizi yaparken, oldukça heyecanlıydı.

Son dakikada yemin etti ve ilk kez konuştu...

Kadınlarla özel görüntülerinin internete yüklenmesinin ardından "istifa et" çağrısına direnince ihraç edilen ancak İstanbul'dan MHP oylarıyla milletvekili seçilen Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu, MHP'lilerin TBMM'deki varlığını olgunlukla karşılayıp alışacaklarını söyledi. "Kasetçilerle görüşeceğiz" diyerek hesaplaşma mesajı veren Barutçu, MHP'nin "Genel Kurul Salonu'nda yanımıza oturtmayın" uyarısının anımsatılması üzerine "yere çul atar otururuz ya da çadır kurarız" diye konuştu.

Heyecanlanınca hata yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "affetmeyeceğim" dediği Barutçu, önceki gece TBMM'deki yemin törenine gelerek son dakika sürprizi yaparken, oldukça heyecanlıydı. Ak Parti kulisinden girdiği Genel Kurul Salonu'nda kürsüye yönelirken, MHP sıralarına başıyla hafif selam veren Barutçu, heyecandan yanlış okuduğu yemini tekrar etmek zorunda kaldı. Bahçeli'nin hafif yan dönerek sessizce dinlediği Barutçu, yeminin ardından yine Ak Parti sıralarının arasından geçerek iktidar kulisinden TBMM'yi terketti. Meclis'e yanında üç yakınıyla gelen Barutçu'ya, eski MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı'nın eşlik etmesi dikkati çekti.

Ellerim titriyordu Barutçu, gazetecilerin, "Tedirginlik var mıydı" sorusuna espriyle karışık, "Ellerim titriyordu" yanıtını verdi. Barutçu, yemine ilişkin olarak, şunları söyledi:

"Böyle biraz olağanüstü bir dönem malum. Boykot hadiseleri. Biz de boykotçularla aynı kategoride olmamak için yeminimizi ettik. İnşallah yeni meclisimiz ülkenin problemlerine duyarlı olurlar. İktidar inşallah iddia edildiği gibi ustalığı layık-ı veçhiyle yerine getirir. Ama çok da umutlu değiliz. Kaos süreci içinde olduğumuz aşikar. Bilhassa öncelikle şu yemin krizinin aşılması lazım. Türkiye'nin buna ihtiyacı var sürekli gerginlikle sürekli kaosla toplum haketmediği bir sürecin içine çekiliyor. Umuyoruz ki iktidarı ana muhalefeti, muhaletiyle ve ben bağımsız milletvekili olarak da buna katkı sağlar, duyarlı davranırız." Yalnızlığı biliyoruz Barutçu, bir gazetecinin, "Bağımsızlık zor burada biraz" sözleri üzerine, "Biz yalnızlığı biliyoruz" dedi. "Gelirken siz de bir mücadele ile geldiniz. Şantajcılara karşı..." sözlerine Barutçu, "Biz 12 Eylül zindanlarının prangalarını parçalaya parçalaya geldik" yanıtını verdi.

Kasetçilerle görüşeceğiz Barutçu, "Daha önce 'Kaset şantajcılarına karşı mücadele ediyorum' dediniz" anımsatması üzerine ise "Kaset şantajcıları ile görüşeceğiz" dedi.

MHP olgunlukla karşılayacak Barutçu, MHP'lilerin kendisinin varlığını olgunlukla karşılayacaklarını kaydetti. Barutçu, "MHP grubundan bir tepki bekliyor musunuz" sorusuna, "Değerli arkadaşlarımız olgunlukla karşılayacaklar. Hepsine saygımı, hürmetimi sonuna kadar muhafaza edeceğim" yanıtını verdi. Barutçu, bir gazetecinin, "Başta gelip yemin etmediniz, sonra geldiniz" sözlerine üzerine, "Öyle uygundu, daha rahat ortamda olalım diye... Görüşeceğiz inşallah, geleceğiz görüşeceğiz" diye konuştu.

Çadır kurarız Barutçu, "Yasama çalışmalarına normal şekilde katılacak mısınız" sorusunu da, "Tabii niye katılmayalım, seçilmişiz, milletvekili olmuşuz" diye yanıtladı. MHP'nin kendi gruplarına yakın yerde oturmaması için TBMM Başkanlığı'na uyarı yapması anımsatılarak "Nerede oturacaksınız Genel Kurul'da" diye sorulan Barutçu, "Yere çul atar otururuz ya da çadır kurarız" karşılığını verdi.(ÖNDER YILMAZ - MİLLİYET)

 

Kaynak. MİLLİYET GAZETESİ {http://siyaset.milliyet.com.tr/son-dakikada-yemin-etti-ve-ilk-kez-konustu-/siyaset/siyasetdetay/30.06.2011/1408642/default.htm} 


 Bu haber 832 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,675 µs