En Sıcak Konular

KANDİL VE İMRALI AMPULLE AYDINLANIYOR

30 Haziran 2011 10:01 tsi
KANDİL VE İMRALI AMPULLE AYDINLANIYOR Apo'nun sevgi,saygı ve selam yolladığı yazarların hepsinin AKP'li olması ,AKP'ye %50 destek veren milletimizde nasıl bir duygu ve düşence uyandırıyor acaba?

KANDİL VE İMRALI AMPULLE AYDINLANIYOR

İmralı'da terör örgütünü yönettiği gibi özellikle son yıllarda adeta hükümet ortağı gibi davranan Öcalan, AKP destekçisi bazı yazarlara selam yollamış... Bu isimlerin ortak özelliği ise AKP destekçisi oldukları gibi terör örgütü PKK'ya sonsuz destek vermeleridir. Selam yollanan kişiler Kandil ve İmralı arasında frekans sahibi olan kişilerdir. Ahmet Altan,Yasemin Çongar, Hasan Cemal, Cengiz Çandar Öcalan'ın saygısına,sevgisine mazhar olan sözde gazetecilerdir.

Öcalan'ın selam gönderdiği bu isimler, son günlerde 'Atom Karınca' gibi İmralı'dan Öcalan'ı kurtarma, Kandil'den PKK'ya yol açma atağına girişmişlerdir.Kandil'den biri iniyor,biri çıkıyor.

ABD, AKP, Barzani ve Talabani'ye "niye PKK'yı imha etmiyorsunuz?" sorusu yöneltildiğinde hep "yerlerini bulamıyoruz" gibi bir yalanın ardına sığınıyorlar. Halbuki Ahmet Altan,Yasemin Çongar, Hasan Cemal, Cengiz Çandar gibi isimlere "Bizi Kandil'e götürün" deseler bu isimler adeta evleri gibi biliyorlar oraları…

Apo'nun selam yolladığı sevgili dostlarından birisi şu günlerde PKK'yı Kandil'den öve öve bitiremiyor, diğeri de gazete köşelerinde Öcalan'ın serbest bırakılmasına yönelik demokrasi, özgürlük nutukları atıyor. Öcalan bunlara değil de, bizlere selam gönderecek hali yok ya…

Cengiz Çandar Apo'nun çok sevdiği gazete Taraf'da geçtiğimiz gün yayınlanan röportajında şunları söyledi:

Habur büyük bir kaza oldu. Murat Karayılan'dan İçişleri Bakanı'na kadar birçok kişiyle konuştum. Çıkardığım sonuç, devlet organları arasında eşgüdüm yoktu. Sadece devlet organlarında değil hükümetin kendi içinde de bir eşgüdüm yoktu. Bir amatörlük felaketiydi Habur. Ortak bir devlet aklı ve yol haritası olsaydı, Habur bitmezdi. Oysa Habur, kademeli olarak dağdan iniş sürecinin başlamasının ilk adımıydı. Arkasından yeni adımlar gelecekti.

Bazı yasal düzenlemelere paralel olarak dağdan inişler ve Avrupa'dan gelişler birleşecek ve genel bir affa doğru gidilecekti. İşler rayında giderse Apo beş yıllığına ev hapsine çıkarılacak ve PKK'nın 60-65 yöneticisi de Irak Kürdistan'ında beş yıl ikâmet edeceklerdi. Ve, her şey yolunda gitseydi, Öcalan beş yıl sonra serbest kalacaktı.

AKP'nin özet planının bu şekilde olduğunu AKP'nin yazarlarından Cengiz Çandar'ın ağzından bu şekilde bir kez daha öğreniyoruz.

Bu planları yapan AKP işte bu ülkede %50 oy aldı. Oy alırken de yalan üzerine yalan konuştular. "Biz bunları yaptık bize oy verin" deseler inanın yüreğimiz yanmayacak…Başbakan Erdoğan "Öcalan'ı İmralı'dan nasıl çıkarırız?" hesapları yaparken, İmralı'da pazarlık masasından kalkmazken, miting meydanlarında utanmadan "Ben olsaydım Apo'yu asardım" gibi her yanı riya ve yalan kokan açıklamalar yaptı. Bu ülkede Habur'da PKK'lı karşılama görüntülerini izleyipte AKP'ye oy vermek mümkün değilken, AKP'nin aldığı destek akıllara ziyan bir durumdur.

AKP'nin ihanet planlarını APO'nun dostları ve AKP'nin destekleyicisi yazarlardan son günlerde sık sık duymaya ve öğrenmeye başladık.

Apo'nun sevgi,saygı ve selam yolladığı yazarların hepsinin AKP'li olması ,AKP'ye %50 destek veren milletimizde nasıl bir duygu ve düşence uyandırıyor acaba?

AKP'li yazarların son günlerde atağa geçerek,"Öcalan'a af" çığlıkları atmasını da bu duygu ve düşüncelerine ekleyerek değerlendirmelerini bekliyoruz.

Türk milleti artık şunu çok net görmeli ve anlamalıdır: İmralı ve Kandil ampulle aydınlanıyor, yandaşlarla yüceltiliyor.

Yıldıray Çiçek- Ortadoğu

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/makale.php?id=9359} 

 



Bu haber 827 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.




  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,136 µs