En Sıcak Konular

İRAN ''TÜRKİYE'Yİ TEHDİT'' İDDİALARINI YALANLADI

29 Haziran 2011 12:32 tsi
İRAN ''TÜRKİYE'Yİ TEHDİT'' İDDİALARINI YALANLADI İran, NATO'nun Türkiye'deki üslerinden Suriye'ye saldıracağı ve İran'ın Türkiye'yi tehdit ettiğine yönelik haberlerin batı medyasının yaymaya çalıştığı gerçek dışı haberler olduğunu bildirdi.

İran, Türkiye'yi tehdit iddialırını yalanladı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, NATO'nun Türkiye'deki üslerinden Suriye'ye saldıracağı ve İran'ın Türkiye'yi tehdit ettiğine yönelik haberlerin batı medyasının yaymaya çalıştığı gerçek dışı haberler olduğunu bildirdi.

 İran'ın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre, Mihmanperest yerli ve yabancı basın mensuplarına verdiği demeçte Tahran-Ankara ilişkilerini değerlendirdi.

İran ve Türkiye'nin komşu ve bölgenin iki büyük ve etkili ülkesi olduğunu belirten Mihmanperest, "Birbirimizle iyi ilişkilerimiz var. İki ülkenin işbirliği kapasitesi şu an yapılmakta olanın daha da ötesindedir" ifadelerini kullandı.

Mihmanperest, bölgedeki gelişmeleri akıllıca ve dirayetle karşılamak gerektiğini belirterek, "NATO'nun Türkiye'deki üslerinden Suriye'ye saldıracağı veya İran'ın Türkiye'yi tehdit ettiğine yönelik haberler yayınlanıyor. Bunlar batı medyasının yaymaya çalıştığı gerçek dışı haberlerdir" dedi.

NATO'nun girişimleri konusunda yayımlanan haberlerin gerçek dışı olduğunu belirten Mihmanperest, "NATO Afganistan'da karşılaştığı sorunlardan sonra yeni bir ülkeye müdahale edecek durumda değil ve bu sorunlar NATO'nun yeni bir oyuna girişmesine izin vermeyecektir" şeklinde konuştu.

Mihmanperest Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerinin yüksek dirayet ve kabiliyete sahip olduklarını ifade ederek, "Eğer yabancı ülkelerin bölge ülkelerine müdahalesini önleyebilir ve bölge ülkelerinin işbirliği, hemfikirlik ve ortak katılımları sayesinde barış, istikrar ve güvenliği sağlayabilirsek bundan en çok yararı bölge ülkeleri görecektir" dedi.

Mihmanperest, İran, Türkiye, Irak ve Suriye arasındaki işbirliğinin, bölge ekonomisinin ilerlemesinde büyük bir atılım yaratacağını da ifade etti.

 

Kaynak: MİLLİ GAZETE {http://www.milligazete.com.tr/haber/iran-turkiye-yi-tehdit-iddialirini-yalanladi-207666.htm}

 

 Bu haber 766 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,272 µs