En Sıcak Konular

''SENİ VATANA HELAL ETMİYORUM!''

29 Haziran 2011 11:17 tsi
''SENİ VATANA HELAL ETMİYORUM!'' Van’da PKK’lı teröristlerin şehit ettiği Başçavuş Erkan Durukan’ın eşi ve oğulları asker selamıyla uğurladı. Eşi Emine Durukan “Seni bu vatana helal etmiyorum” diye ağıt yaktı.

'Seni vatana helal etmiyorum!' 

Van’da PKK’lı teröristlerin şehit ettiği Başçavuş Erkan Durukan’ın eşi ve oğulları asker selamıyla uğurladı. Eşi Emine Durukan “Seni bu vatana helal etmiyorum” diye ağıt yaktı.

Van’ın Saray ilçesinde devriye görevi yaparken PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Başçavuş Erkan Durukan’ın İzmir’deki cenaze töreninde gözyaşları sel oldu aktı. Durukan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, dün sabah saatlerinde Karşıyaka’da oturan kayınpederinin evinin önüne getirildi. Oğulları Doğukan (16) ve Korcan’la (12) tabuta sarılan anaokulu öğretmeni şehit eşi Emine Durukan tabuta sarılarak öptü.

Güçlükle teselli edilen Emine Durukan’ın “Seni vatana helal etmiyorum. Allah’a emanet ediyorum. Güle güle git. Ciğerim, aşkım benim. Nasıl öldürdüler seni?” diye feryat etmesi gözlerin yaşarmasına neden oldu. Cenaze aracı Bostanlı Beşikçioğlu Camii’ne doğru yol alırken çevrede oturanlar ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

Erdoğan çelenk gönderdi

Cenaze törenine İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral Alaattin Örsal, Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Çetin, üst düzey rütbeli komutanlar, Durukan ailesi, ve yakınları katıldı. Türk bayrağı sarılı şehit eşinin tabutuna sarılıp ağlayan Emine, çocukları Doğukan, Korcan ve anne Hatice Durukan, yakınlarınca güçlükle teselli edildi.

Ellerinden bir an olsun şehidin fotoğrafını bırakmayıp seven aileden anne Hatice Durukan, “Oğlum, yavrum, kuzum. Ben seni böyle mi kucaklayacaktım. Bayrağına kurban olayım. Sana hakkım, sütüm helal olsun. Yerim seni kuzum. Daha 40 yaşındaydın kuzum.

Ciğerim yanıyor” diyerek ağladı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da çelenk gönderdi. Şehit Erkan Durukan kılınan ceraze namazından sonra Kadifekale Hava Şehitliği’nde toprağa verildi.

 

Kaynak: ORTADOĞU GAZETESİ {http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=20585}Bu haber 811 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Yazarlar

  En Çok Okunan Haberler

  Şirket Haberleri ŞİRKET HABERLERİ


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,077 µs